Janis Andetokumbo bo prvič zaigral na olimpijskih igrah. Foto: AP

Po izenačeni prvi četrtini so si varovanci Vasilisa Spanulisa do polčasa priigrali šest točk prednosti. Velik korak na poti v Pariz so naredili v tretji četrtini, po kateri so vodili za 13 točk. V zadnji četrtini je bila razlika vseskozi dvomestna.

Janis Andetokumbo je vknjižil 23 točk in 8 skokov, 220 cm visoki center Georgios Papagianis 19 točk ob metu za tri točke 5/8. Nick Calathes je 14 točkam dodal 11 podaj. Pri Hrvatih je z 19 točkami in 13 skoki izstopal Ivica Zubac. Po 15 točk sta prispevala Mario Hezonja in Mateo Drežnjak.

Latvijci so lani na svetovnem prvenstvu izločili Brazilce, ki so se jim za poraz oddolžili kar v Rigi. Foto: AP

Brazilci z osmimi trojkami v prvi četrtini šokirali Latvijce
V Rigi je bilo vse pripravljeno na slavje in po 88 letih drugo uvrstitev Latvije na olimpijske igre, a je razprodano dvorano utišala Brazilija. Varovanci Aleksandra Petrovića so v prvi četrtini zadeli vseh osem trojk in uvodnih deset minut, ki so jih zaključili z delnim izidom 19:0, dobili s 34:11. Latvijci se v nadaljevanju niso približali na manj kot 16 točk zaostanka. Končni izid je bil 94:69. Bruno Caboclo je dosegel 21 točk, Leo Meindl 20. Brazilija je trojke metala 13/24.

Španci v napetem finalu ugnali Bahame
V Valencii je prednost domačega parketa unovčila tudi Španija, ki je ugnala Bahame s 86:78, Španija je pred tem premagala Libanon, Angolo in v polfinalu Finsko. Odpor Bahamov s tremi igralci iz lige NBA (Deandre Ayton, Eric Gordon in Buddy Hield) je strla šele v zadnjih minutah. Za Špance je največ točk dosegel Lorenzo Brown (18), za Bahame pa Hield (19).

Litva drugič zapored brez olimpijskega nastopa
Drugič zapored na olimpijskem turnirju ne bo Litve. Pred tremi leti jim je nastop preprečila Slovenija, tokrat pa so bili za Litovce usodni Portoričani, ki so pred svojimi navijači v San Juanu slavili z 79:68. S 23 točkami je bil najučinkovitejši branilec New Orelans Jose Alvarado. 18 točk je dodal Tremont Waters. Pri Litvi, ki je zadela le 6 od 28 trojk, je bil prvi strelec Rokas Jokubaitis. Mejo desetih točk je dosegel le še Domantas Sabonis.

Mesto v Parizu so si že prej zagotovile Francija, ZDA, Srbija, Nemčija, Kanada, Japonska, Avstralija in Južni Sudan.