Paolo Marinelli je bil s 15 točkami (12 v prvem polčasu) v le 18 minutah igre najboljši Krkin strelec. Zadostovali so trije uspešni meti iz igre (3/7), saj je zadel še sedem od osmih prostih metov. Foto: Krka/Drago Perko

Krka, ki jo je po slovesu Simona Petrova vodil Vladimir Anzulović, je predvsem v prvi četrtini (27:21) pridno polnila koš nasprotnikov, na odmor pa odšla s prednostjo 42:39. Paolo Marinelli je bil z 12 točkami (prosti meti 7/8) najboljši strelec prvega polčasa, na koncu pa je zbral 15 točk.

V drugem polčasu je novomeška ekipa zgledno odigrala obrambo in prejela le 30 točk. Sredi zadnje četrtine je bilo 70:58. Gostje so do zadnje minute sicer močno oklestili zaostanek in prišli na tri točke, Marko Jošilo pa je 14 sekund pred koncem s prostima metoma odpravil dvome o zmagovalcu.

Blaž Mesiček, Slovenec v vrstah Mege Bemaxa, je bil s 15 točkami v 34 minutah najboljši strelec gostov, 19-letni Jurij Macura pa je v 10 minutah dosegel štiri točke.

Krka je izgubila skok (39:43), a je imela precej manj izgubljenih žog (10:18).

Sorodna novica Anzulović: Če Krka potrebuje pomoč, sem vedno tu, da pomagam