V Areni je 21 tisoč gledalcev znova ustvarilo izjemno ozračje. Foto: Reuters
Lawrence Roberts
Trda, črvrsta košarka s poudarkom na obrambi - to je tisto, kar je zaznamovalo napet obračun med Partizanom in Maccabijem, ki ga je na vseh štirih tekmah videlo več kot 60 tisoč gledalcev. Foto: Reuters
Bo McCalebb
Bo McCalebb je dobri dve minuti pred koncem Partizanu spet priboril prednost desetih točk (71:61). Foto: Reuters
Jan Vesely
Jan Vesely (5 točk, 6 skokov) se je pred dvema letoma v srbsko prestolnico podal s Kodeljevega, kjer je eno sezono nosil dres Geoplina Slovana. Treba je priznati, da se mu zdaj godi bolje, kot če bi izbral Union Olimpijo. Foto: Reuters

Barcelona je serijo na tri zmage dobila s 3:1. Na četrtkovi tekmi v Madridu je Real v prvi četrtini vodil s 17:13, potem pa je bil prisiljen loviti večnega tekmeca, za katerega je Erazem Lorbek dosegel 14 točk. Partizan je s 76:67 premagal Maccabi, potem ko je z delnim izidom 9:0 povedel s 67:54. Na turnir v Parizu sta se prebila še CSKA in Olympiacos.

Rubio s trojko zapečatil Realovo usodo
Tekma v Madridu je ponudila odlično košarko, Barcelona pa v drugem polčasu nikakor ni izpustila iz rok minimalnega vodstva. V tretji četrtini je Real zapravil številne napade za izenačenje. Dve minuti pred koncem je Ricky Rubio zadel za tri točke in zaloga sedmih točk (75:82) je bila za prvega favorita Evrolige, ki bo drugo leto zaporedoma igral na Final four, dovolj velika.

Lorbek zgrešil le en met iz igre
Znova se je izkazal Erazem Lorbek, ki je bil skoraj nezgrešljiv. Zadeval je v ključnih trenutkih tretje četrtine, po njegovi trojki je Barcelona povedla s 64:68. Prvi strelec Barce je bil sicer Juan Carlos Navarro z 21 točkami. Jaka Lakovič je dosegel dve točki. Ko se je v tretji četrtini Real povsem približal, je poskušal s trojkami narediti razliko, vendar bil dvakrat zaporedoma neuspešen.

Anderson brez ene same točke
Delo je po štirih tekmah dokončal tudi Partizan, ki ga je na prvi Final four po 12 letih pospremilo 21 tisoč gledalcev v razprodani Areni. Sredi druge četrtine je zavrelo, saj je sodnik po mnenju gledalcev nepravično dosodil osebno napako Bou McCalebbu, trener Duško Vujošević oziroma klop pa sta dobila tehnično osebno napako. Vseeno to ni zmedlo Partizana in je imel po nizu 7:0 in vodstvu 31:30 znova vse pod nadzorom. Kazalo je celo, da bo Partizan tekmo odločil še pred zadnjo četrtino, saj je povedel s 54:46, toda odločilni juriš se je začel v 32. minuti. Ob delnem izidu 9:0 je prvi strelec McCalebb dosegel trojko. Pri Maccabiju je odpovedal Alan Anderson, ki ni dosegel niti točke.

Najmanj se je prepotil Olympiacos
Olympiacos je poljski Asseco Prokom premagal s 70:86, potem ko je že ob polčasu vodil z 32:50. Josh Childress je bil z 22 točkami prvi igralec tekme. CSKA, pri katerem še vedno ne igra poškodovani Matjaž Smodiš, je z izjemno zadnjo četrtino (17:29) strl odpor Caje Laboral in zmagal s 70:74. Sashi Kaunu je uspel dvojni dvojček: 18 točk (iz igre 8/9) in 10 skokov.