Zmaji niso bili v zaostanku niti v enem trenutku neizenačenega obračuna. Od uvodne minute so leteli po parketu in bili prehitri za turške košarkarje, ki niso našli recepta za Olimpijine protinapade. Padalo je z vseh strani. Že v osmi minuti je bilo +10, do konca polčasa so Ljubljančani dosegli že 60 točk. Razlika v tretji četrtini ni padla pod 20 točk, še več, v zadnji minuti je narasla na 30 in srečanje je bilo že takrat tako rekoč odločeno. V zadnji četrtini (13:28) je Türk Telekom krepko ublažil poraz.

Cedevita Olimpija po zelo atraktivni tekmi v četrtfinale Evropskega pokala

Dvojni dvojček Omića s 16 skoki
Prvi strelec tekme je bil Jaka Blažič z 20 točkami, najkoristnejši igralec pa Alen Omić s 15 točkami in 16 skoki (indeks 28).

V četrtfinalu se bo Cedevita Olimpija pomerila z zmagovalcem dvoboja Partizan – Bursaspor, ki bo v sredo.

Že v osmi minuti dvomestna prednost
Olimpija je silovito začela tekmo in že po dobrih dveh minutah vodila z 8:2. Hitri tranzicijski napad zmajev je povzročal veliko preglavic Turkom, ki so v osmi minuti že zaostajali za dvomestno številko (21:11). S trojko Jacoba Pullna so Ljubljančani tik pred koncem prve četrtine pobegnili že na +15.

Olimpijinih 50 točk v 16 minutah
Če so v prvi četrtini ljubljanski voz vlekli Blažič, Zoran Dragić in Omič, sta na začetku druge tretjine vajeti v svoje roke prevzela Pullen in Yogi Ferrell. Olimpijini košarkarji so bili še naprej prehitri za Turke, začele so padati še trojke in štiri minute pred koncem polčasa je Olimpija že dosegla 50 točk. Plazu ni bilo mogoče več zaustaviti, po prvih 20 minutah je na semaforju pisalo 60:38.

Pullen in Blažič sta dosegla po 13 točk, po devet sta jih vknjižila Dragić in Ferrell. Osem točk in osem skokov je zbral Omić.

Od +30 v zadnji četrtini do +13
Začetek drugega polčasa ni nakazoval preobrata. Olimpija je zlahka zadrževala naskok, ki se je gibal okoli 25 točk in ob koncu tretje četrtine narasel na 30. Zadnja četrtina je bila ob navijaški pesmi polnega zelenega ringa zgolj formalnost, čeprav zmaji v uvodnih štirih minutah niso dosegli niti točke. Turki so najbližje prišli na -13.