Akcija razigranih Jacoba Pullena in Mira Bilana. Foto: Tajfun/Gašper Gobec
Žan Mark Šiško
Žan Mark Šiško je debitiral v dresu slovite Cibone. Foto: Cibona/Borna Filic/PIXSELL
Tajfun klonil pred Cedevito

Po dobrem začetku jadranske lige, ko so imeli po treh tekmah dve zmagi, blizu pa so bili tedaj tudi v Zagrebu proti Ciboni, so slovenski prvaki v manjši krizi. Cedevita je pričakovano iz Celja odnesla obe točki, v Golovec pa so hrvaški prvaki, ki so lani v Ligi ABA klonili šele v finalu, prišli z izvrstno popotnico, saj so v Evroligi v Carigradu na kolena spravili močni Anadolu Efes.

V prvi četrtini so se slovenski prvaki odlično zoperstavili Zagrebčanom in po desetih minutah celo vodili. V drugi četrtini so gostje naredili delni izid 16:1 in dve minuti pred koncem polčasa povedli za 11, toda Ceola Clark je poskrbel, da je bil zaostanek ob odhodu v garderobo le -2. Polčas je ameriški organizator igre sklenil z zadeto trojko, nad njim pa je Jacob Pullen napravil še osebno napako.

V drugem polčasu je Tajfun začel popuščati. Ob koncu tretje četrtine je bila razlika že dvomestna. Prednost je narasla tudi na 20, a so gostitelji do konca nekoliko znižali zaostanek. Clark je bil z 19 točkami prvi strelec tekme, 15 jih je dodal Jacob Parker, po 16 točk pa sta na zagrebški strani dala Miro Bilan in Pullen.

Cibona je s 86:72 premagala Igokeo. Nebojša Joksimović je dosegel 11 točk, prav toliko pa jih je ob debiju v Ligi ABA vpisal 18-letni slovenski organizator igre Žan Mark Šiško, ki je zadel vse štiri mete iz igre in v 21 minutah prispeval še tri podaje.