Jerel Blassingame je bil neustavljiv, zadel je kar šest trojk. Foto: Marin Sušić/Liga ABA
Nebojša Joksimović je bil najboljši strelec Olimpije s 16 točkami. Foto: Aleš Fevžer
Edo Murić
Edo Murić je prispeval 12 točk. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Krka za točko klonila pred Cedevito

Pred skoraj tremi meseci so ljubljanski košarkarji doživeli pravi polom na prvem medsebojnem obračunu s Cibono. V dvorani Stožice je bil izid kar 47:74, Ljubljančani so v zadnji četrtini dosegli le dve točki. Ob polčasu v dvorani Dražena Petrovića je bilo maščevanje blizu (31:46), a na koncu so zmaji doživeli nov grenak poraz.
Zmaji leteli po parketu v drugi četrtini
Začetek je bil precej izenačen, gostitelji pa so prav ob koncu prve četrtine s trojko Daria Šarića prišli do nekaj občutnejšega naskoka (21:13). V drugi četrtini je sledila skoraj neverjetna serija Olimpije. Sasu Salin, Alex Stephenson in Dragiša Drobnjak so pridno polnili koš Cibone, ki pet minut ni dosegla niti točke. Delni izid 17:0 je zeleno-bele popeljal do udobnega vodstva (21:30). Drugo četrtino so izbranci Aleša Pipana dobili kar s 33:10 in po polovici tekme so vodili za 15 točk (31:46).

Sijajni Blassingame zadeval z vseh položajev
V tretji četrtini sta bili vlogi povsem obrnjeni. V naletu so bili Zagrebčani, v 29. minuti so izenačili na 54:54. Jerel Blassingame je bil neustavljiv, zadel je tri trojke zapored in po 30 minutah je Cibona vodila z 62:54. Tretjo četrtino so gostitelji dobili z 31:10.

V zadnjih minutah so košarkarji Cibone le še branili visoko prednost, ki je znašala tudi že 15 točk, zeleno-beli pa so ob koncu le nekoliko ublažili nov poraz. Blassingame je dosegel 26 točk (6/10 za tri točke, prosti meti 6:6), Nebojša Joksimović je bil najboljši pri gostih s 16 točkami.

Pipan: Popoln mrk v drugem polčasu
"V tretji in četrti četrtini je prišlo do popolnega mrka mojih igralcev tako v napadu kot v obrambi in Cibona se je razigrala. Ne znam razložiti, kaj so moji igralci mislili v teh trenutkih tekme, ampak tako tekme preprosto ni mogoče dobiti," je bil razočaran trener Aleš Pipan.

Cedevita do zmage v končnici
Novomeščani so začeli sijajno in povedli s 7:0. Zagrebčani so se hitro prebudili in znižali na 9:10, do konca prvega dela pa je Krka zadržala prednost, po prvih desetih minutah je bilo 23:18. V nadaljevanju so imeli tudi že nekaj višji naskok (30:22), ki pa ga niso znali zadržati. Cedevita se je povsem približala, v 18. minuti tudi izenačila na 32:32, pred odmorom pa so bili v rahli prednosti spet domači (36:32).

Na krilih veterana Marina Baždarića je Cedevita spet prišla povsem blizu, nato pa prvič na tekmi tudi povedla (36:37). Ob izteku četrtine pa so se morali domači potruditi, da so obdržali stik z Zagrebčani, ki so takrat vodili za točko.

Ramljak in Baždarić dosegla ključne točke
Pri zaostanku 55:58 v 38. minuti pa je stvari v svoje roke prevzel Sani Bečirović, s trojko in prostima metoma je povedel domače v vodstvo z 61:60. A je nato Edo Murić 16 sekund pred koncem tekme naredil osebno napako ob polaganju Ivana Ramljaka, ki je zadel še prosti met, za nameček pa so Zagrebčani še ukradli žogo Novomeščanom v zadnjem napadu in Baždarić je potrdil zmago Cedevite, ki jo je s trojko v zadnji sekundi Murić le ublažil. Pri gostih je bil najboljši strelec Jusuf Nurkić s 14 točkami, pri domačih jih je Murić zbral 12.