Goran Dragić je tokrat zbral devet podaj. Foto: Reuters

Zanimiv je bil tudi oster dvoboj Gorana in Paula, ki je bil nekajkrat tudi na robu tehnične napake. Na koncu ga je sicer dobil Goran (5 izgubljenih žog Paula ob malce slabšem metu), vendar je to zaradi poraza Sunsov bila zelo jalova zmaga.

Uporabnik Mojega spleta DrumBeat
Chris Paul in Goran Dragić
Pri metu iz igre se tokrat ni izkazal niti Chris Paul (4/14). Foto: Reuters
LeBron James in Chandler Parsons
LeBron James tokrat z masko ni prestrašil tekmeca. Foto: Reuters

Clippersi so začeli bolje (22:14), a v nadaljevanju prvega polčasa so Sonca dvignila raven igre in na odmor odšla s prednostjo 55:44. Še v tretji četrtini je bilo 61:49 za gostitelje, nato so Clippersi prevzeli vajeti igre z delnim izidom 32:10.

Barnes zadel 12 od prvih 13 metov
Blestel je Matt Barnes, ki je 18 od svojih 28 točk dosegel v ključni tretji četrtini. Od prvih 13 metov je bil natančen 12-krat. "Imel sem nekaj prostora, kar mi je omogočalo veliko metov. Vsakič, ko sem vrgel žogo, sem imel občutek, da bom zadel. Bil je pač take vrste večer. Odlično," je bil navdušen Barnes, ki v Ligi NBA igra enajsto sezono.

Dragić: Igrali so trdo obrambo
Goran Dragić
je ob nekoliko slabšem metu (5/14) tekmo končal s 14 točkami. "V tretji četrtini so igrali izjemno fizično, sploh v obrambi. Nikakor si nismo znali priigrati odprtih metov. Igrali so trdo obrambo, to pa je običajno odlika naše igre," je po tekmi razmišljal Dragić.

James zbral 22 točk
V noči na sredo je bilo veliko oči uprtih v LeBrona Jamesa. Ameriški mediji so se na veliko razpisali, da ima lepe možnosti, da postane edini igralec ob Wiltu Chamberlainu, ki bi na dveh zaporednih tekmah presegel mejo 60 točk. James je v ponedeljek nasul Charlottu 61 točk, tokrat pa ga je obramba Houstona omejila na le 22 točk, Rakete so tekmo v svoji dvorani dobile s 106:103.

Po odmoru zadel le en met iz igre
"V prvem polčasu mi je še nekako šlo, v drugem pa sem povsem izgubil ritem. Pa naslednjič," ni bil preveč skrušen James. V drugem polčasu je zadel en sam met in dosegel le tri točke. Proti Charlottu je v drugem polčasu zadel pet trojk in zbral 37 točk. Pri Houstonu so kar štirje igralci dosegli vsaj 19 točk. Dwight Howard je ujel še 16 odbitih žog, James Harden pa je podelil 11 podaj.

Trojni dvojček v le 21 minutah
Oklahoma se je poigrala s Philadelphio s 125:92. Kevin Durant je prispeval 42 točk, Russell Westbrook pa je v le 21 minutah dosegel trojni dvojček (13 točk, 10 skokov in 14 podaj).