Kapetan Marko Milič bo moral pred naslednjimi tekmami dodobra predramiti svoje moštvo. Olimpija v četrtek v 6. krogu Evrolige gostuje pri Virtusu iz Bologne, kjer bi morebitna zmaga predstavljala neprecenljivo vrednost. Foto: RTV SLO
Nikola Peković
Nikoli Pekoviću se za 16 točk in sedem skokov niti ni bilo potrebno pretirano truditi. Pod košem ni imel dostojnega nasprotnika. Foto: EPA
Partizan prepričljiv v Tivoliju

Beograjčani so imeli v Tivoliju v 11. krogu Lige NLB niti igre v svojih rokah od prve minute in še pred polčasom praktično rešili ime zmagovalca. Tudi zato, ker si je v drugi četrtini gleženj poškodoval domači kapetan in gonilna sila Marko Milič, ki ga trener Memi Bečirovič ni več poslal v igro. Še pred tekmo je zaradi težav s kolenom ostal brez Mirze Begiča.

Zmaji uspeli znižati na -13
Gostje so po nizu 9:0 in košu Nikole Pekovića iz protinapada v 20. minuti vodili že s 24:43, zmaji pa so bili tako kot na sredinem obračunu z Baski obsojeni na neuspešno lovljenje. Zagrizena obramba in hitri koši branilcev Gorana Dragiča in Jana Močnika so jih pripeljali na 13 točk zaostanka (38:51) v tretji četrtini, vendar je vodilna ekipa lige suvereno odgovorila.

Do konca najvišja prednost 26 točk!
Še pred zadnjim delom je povedla za 20 točk (38:58), do konca pa še povečala prednost, tudi na 26 točk (57:83). Črno-beli so bili bolj prepričljivi tako pri metu za dve kot za tri točke, dobili skok s 36:22 in imeli sedem podaj več.

Kriza slovenskih klubov vse večja
V vse večji krizi sta tudi ostala slovenska predstavnika Helios Domžale in Geoplin Slovan, ki sta na težkih gostovanjih prepričljivo klonila. Slovenski prvaki so pri Hemofarmu (88:75) doživeli že peti zaporedni poraz, Kodeljevčani pa proti Crveni zvezdi tretjega (92:71).