Mirza Sarajlija
Mirza Sarajlija je tako kot proti berlinski Albi dosegel 13 točk, 6 v odločilnih trenutkih. Foto: www.kosarka.si/Drago Perko
Zmaji v Domžalah končali krizo

To je prva zmaga Ljubljančanov v regionalnem tekmovanju po več kot mesecu dni oziroma nizu štirih porazov. Pri Heliosu je bil s 15 točkami najučinkovitejši Nicolas Jacobson, pri Unionu Olimpiji pa s 14 Sašo Ožbolt. Točko manj so dosegli Mirza Sarajlija, Miha Zupan in Vlado Golubović.

Ilievski bo do četrtka nared
Zmajev v Domžalah ni čakalo lahko delo, saj so po Marku Miliču ostali še brez Vlada Ilievskega (poškodba stegenske mišice), ki pa naj bi bil do Joventuta že nared. Še vedno bolj ali manj epizodno vlogo igra Jasmin Hukič, ki še ni okreval po poškodbi.

Olimpija ujela priključek do polčasa
Srečanje so bolje začeli Domžalčani, ki so vodili skoraj vso prvo četrtino, največ celo za 8. Razpoložen je bil Nicolas Jacobson, ki je zadel tri trojke. Vstop Sarajlije, junaka tekme proti Albi, je poživil igro Ljubljančanov. V obrambi je poti do koša zaprl Mirza Begič in Olimpija je ujela priključek z delnim izidom 10:2. Po košu Sarajlije je odšla na odmor z dvema točkama naskoka.

Sarajlija ni muha enodnevnica
Peterka Sarajlija, Ožbolt, Zupan, Robinson, Begič je na začetku drugega polčasa v šestih minutah naredila razliko 11 točk, ki jo Helios do konca tekme ni mogel več ujeti. Največ se je približal na -3, vendar je Sarajlija odgovoril s trojko za 63:57. Štiri minute pred koncem sta Ožbolt in Saralija dokončno odločila dvoboj z zaporednima trojkama za 72:60.

V soboto je Krka v Novem mestu izgubila proti zagrebški Ciboni z 58:74.