Ramunas Šiškauskas je bil prvi strelec evropskih podprvakov. Foto: MMC RTV SLO
Chris Warren in Joao Paolo Batista
Lietuvas Rytas še naprej navdušuje s predstavami v Evroligi, tokrat je padla zagrebška Cibona. Foto: Reuters
Silovito zabijanje Santiaga
Portoriški center Unicaje Santiago kljub 25 točkam ni mogel preprečiti poraza Špancev. Foto: EPA
Jaka Lakovič
Jaka Lakovič trdno drži vajeti igre Barcelone v svojih rokah. Foto: RTV SLO

Po destih minutah so ruski prvaki že vodili z desetimi točkami naskoka, a so se uporni Italijani vrnili na začetku tretje četrtine na samo -4 (39:35). Za šesto evroligaško zmago sta poskrbela Ramunas Šiškauskas in Trajan Langdon (skupaj 28 košev). V Sieni je Montepaschi v tesni končnici za dve točki ugnal pirejski Olympiakos (86:84).

Rytas Ciboni odčital lekcijo
V skupini B je Unicaja nepričakovano klonila pri Efesu Pilsnu (91:75), medtem ko se je Lietuvas Rytas poigral s Cibono ((93:59). V Vilnusu so Hrvatje povedli, a to je bilo tudi edino njihovo vodstvo, gostitelji so si prednost desetih točk priigrali že v prvi četrtini, nato pa z atraktivnimi potezami zabavali razprodano dvorano.

Lakovič in "Turka" uspešno
V "slovenski" skupini C je francoski Roanne s 104:85 premagal Lottomatico, pri kateri je Erazem Lorbek dosegel 10 točk. V Beogradu je bil Fenerbahče v končnici bolj zbran in je zabeležil četrto zmago (76:72). Pri Turkih sta priložnost dobila tudi Gašper Vidmar (2 točki) in Emir Preldžič (3). Bamberg v katalonski prestolnici ni bil dostojen tekmec Barcelone, Laka Lakovič in soigralci so Nemcem nasuli 80 koševm, prejeli pa le 58. Slovenski organizator igre je bil drugi strelec moštva z 12 točkami.

Zmaji po tretjo zmago
Union Olimpija bo igrala v četrtek, ko ob 20.45 v Tivoliju gosti poljski Prokom Trefl (prenos na TVS 2).

Evroliga, Skupina A, 7. krog:
CSKA MOSKVA - VIRTUS BOLOGNA 79:53 (26:18, 13:15, 18:13, 22:7)
Šiškauskas 16, Andersen 13, Langdon in Goree po 12, Zisis 11; Holland 20, Spencer 7.

SIENA - OLYMPIACOS 86:84 (20:19, 21:20, 19:24, 26:21)
Sato 23 in 8 skokov, Thornton 17, Lavrinovič 11; Jackson 21, Woods 20.

Skupina B:
LIETUVOS RYTAS - CIBONA 93:59 (23:14, 24:11, 23:17, 23:17)
Petravicius 17, Price, Edison in Bajramović po 13; Hoskin 21, Mulaomerović 16.

EFES PILSEN - UNICAJA MALAGA 91:75 (28:21, 23:15, 20:19, 20:20)
Nicholas 16, Penn 15, Kuqo 13, Arslan 11; Santiago 25, Welsch 13.

CHORALE ROANNE
- LOTTOMATICA 104:85 (26:15, 23:26, 26:16, 29:28)
Salyers 24, Rush 21, Hess 18, Badiane 14 in 15 skokov; Hawkins 16, Giachetti 14, Lorbek 10.

PARTIZAN - FENERBAHČE 72:76 (34:35, 18:15, 18:20, 20:21)
Peković 26, Kecman 16; Solomon 21, Onan 15, Preldžič 3 in 3 skoki v 15 minutah, Vidmar 2 in skok v 9 minutah.

BARCELONA
- BAMBERG 80:58 (16:11, 21:22, 18:9, 25:16)
Kasun 14, Lakovič 12 (met za 2: 1/3, za 3: 2/6) in 5 podaj v 25 minutah, Acker 11; Greene 14, Ohlbrecht 10.