Steph Curry je bil v noči s ponedeljka na torek nerešljiva uganka za košarkarje New Orleansa. Foto: Reuters

V ponedeljek so v Oaklandu zaznamovali 70. obletnico obstoja Warriorsev. Na prvi tekmi v zgodovini te franšize so tedanji Philadelphia Warriors z 81:75 premagali Pittsburgh Ironmen. Tekmo si je ogledalo 4.185 gledalcev.

Goran Dragić in Russell Westbrook
Goran Dragić in Russell Westbrook v akciji. Foto: Reuters

Z metom izza črte je torej dosegel kar 39 od skupaj 46 točk, gledalci v Oracle Areni so v končnici tekme skandirali M-V-P. Zasluženo. Zadel je 13 od 17 poskusov za tri (16/26 iz igre), prvič v letošnji sezoni je presegel mejo 40 točk, potem ko je lani to mejo presegel 13-krat.

Golden State je bil vso tekmo boljši nasprotnik, ključno razliko si je priigral v drugi četrtini, ki jo je dobil s 35:25, ob polčasu je vodil s 63:49. Ob izjemnem strelskem večeru sta blestela še Klay Thompson, ki se je ustavil pri 24 točkah, Kevin Durant je zbral dve manj.

Warriorsi trenutno zasedajo drugo mesto v Pacifiški diviziji, New Orleans, ki v letošnji sezoni še ni okusil slasti zmage, je prikovan na dno Zahodne konference.

Dragić in Udrih poražena
V noči s ponedeljka na torek sta bila s svojima ekipama poražena dva od treh slovenskih predstavnikov v Ligi NBA. Goranu Dragiću (met iz igre 5/12, 4 podaje v 25 minutah) ni uspelo preprečiti poraza Miamija v gosteh pri Oklahoma Cityju (97:85). Gostitelji so gostom s Floride že v prvi četrtini nasuli kar 39 točk, v tretji četrtini jim je za nameček uspel še delni izid 20:0. Blesteli so Enes Kanter, ki je z bral 24 točk in 10 skokov, Victor Oladipo 17 točk, Russell Westbrook 14. Pri Miamiju je bil najučinkovitejši James Johnson (18 točk). Medtem je Beno Udrih v Los Angelesu z Detroitom klonil pred Clippersi (114:82).

To je bila za Clipperse že 11. zaporedna zmaga nad ekipo iz Michigana. Udrih je v 24 minutah (met iz igre 1/8) zbral 5 točk, 3 podaje in 2 skoka.

Liga NBA, tekme 7. novembra:
OKLAHOMA CITY - MIAMI 97:85
Kanter 23 in 10 skokov, Oladipo 17, Sabonis 15, Westbrook 14 in 11 podaj; Johnson 18, Dragić 11 (met: 5/12), skok in 4 podaje v 25 minutah.

LA CLIPPERS - DETROIT 114:82
Paul 24, Redick 20, Griffin 13 in 10 skokov; Drummond 15, Udrih 5 (met: 1/8), 2 skoka in 3 podaje v 24 minutah.

GOLDEN STATE - NEW ORLEANS 116:106
Curry 46 (trojke: 13/17), Thompson 24, Durant 22; Davis 33.

PHILADELPHIA - UTAH 84:109