Crvena zvezda je še drugič v sezoni izgubila proti Darüšafaki. V Beogradu je bilo 73:70, tokrat pa +16 za Carigrajčane. Marko Simonović na fotografiji prodira mimo Jamesa Andersona. Foto: EPA

Turški klub je tekmo začel odlično, povedel z 10:0 in 15:5, tako da je hitro postalo jasno, da Beograjčane, ki so igrali brez Stefana Jovića, čaka težko delo. Razpoloženi domačini so prvo četrtino dobili s 25:14, tudi ob polčasu je semafor kazal +11 (43:32).

Po -15 Dangubić zgrešil trojko za izenačenje
Na začetku drugega dela je Darüšafaka povedla s +15 (47:32). A Zvezda se ni predala. V 29. minuti se je približala le na tri točke zaostanka (52:49). Varovanci Dejana Radonjića so imeli nato še napad za izenačenje, a je Nemanja Dangubić zgrešil trojko.

Trojke Crvene zvezde 1/16
V nadaljevanju domači gostov niso več spustili tako blizu. Na krilih Brada Wanamakerja, ki je dosegel 22 točk, so tekmo mirno pripeljali do konca in se veselili četrtfinala. Crvena zvezda je izrazito slabo metala trojke: le 1/16, medtem ko Darüšafaka 10/30.

Dobra predstava Dončića
Luka Dončić
je za madridski Real ob zmagi nad Anadolujem (97:80) dosegel osem točk (3/6), zbral sedem skokov in dodal še 11 podaj v 22 minutah.

KOŠARKA

EVROLIGA (M)

30., ZADNJI KROG, petkove tekme

DARÜŠAFAKA - CRVENA ZVEZDA
78:62 (25:14, 18:18, 12:17, 23:13)
Wanamaker 22, Wilbekin 16, Žižić 11, Clyburn 10; Kuzmić 14, Jenkins 12, Simonović 10.

CSKA MOSKVA - OLYMPIACOS
90:86 (25:15, 22:22, 24:26, 19:23)
De Colo in Teodosić po 23, Higgins 12; Papapetrou in Spanoulis 16.

EMPORIO ARMANI - UNICS KAZAN
68:91 (21:22, 18:14, 10:29, 19:26)
Pascolo 18; Williams 20, Langford 13.

REAL MADRID - ANADOLU EFES
97:80 (16:21, 21:15, 25:24, 35:20)
Carroll 29, Draper 16, Dončić 8 (3/6) točk, sedem skokov in enajst podaj v 22 minutah; Dunston 15, Brown 14.