Rudy Fernandez je bil najboljši posameznik na tekmi v Carigradu. Foto: EPA
Boštjan Nachbar
Boštjan Nachbar je nasul CSKA-ju 21 točk, a je bilo to premalo za uspeh košarkarjev iz Bamberga. Foto: EPA
Gašper Vidmar, Ante Tomić
Gašper Vidmar v boju s hrvaškim vrstnikom v dresu Barcelone Antejem Tomićem. Foto: EPA

S to zmago so igralci kraljevega kluba tudi prevzeli vodstvo v skupini. Pri Fenerju, ki je prejšnji teden slavil v Stožicah, sta igrala tudi Bo McCalebb, ki se je v Ljubljani poškodoval, in Romain Sato, ki proti Olimpiji ni smel nastopiti zaradi težav s potnim listom.

Begić odlično izkoristil svojo minutažo
Real je odlično začel v letos odprti izjemno moderni dvorani Fenerbahčeja. V prvi četrtini je blestel Mirza Begić, ki je dosegel deset od svojih 14 točk (met 7/8). Center slovenske reprezentance je bil med najbolj zasluženimi za vodstvo po prvih desetih minutah. Za 21:13 je po lepi podaji Rudyja Fernandeza, ki je bil z 21 točkami in petimi podajami najboljši posameznik tekme, zabil prav Begić.

Do odmora so gostitelji nekoliko znižali zaostanek, po odmoru pa so znova razliko povišali Madridčani. Gostje so vodili že za 15 točk. Sledila je serija Fenerja 11:0, na katero pa je odgovor s trojko našel Jaycee Carroll. V zadnji četrtini so domači košarkarji znižali na 64:66, nato pa je izza črte zadel Sergio Rodriguez in ustavil nalet turških košarkarjev. Sledile so minute gostov, ki so kmalu povedli znova za devet, kar so do konca srečanja uspeli zadržati.

Nova dobra predstava Nachbarja
CSKA ostaja neporažen. Eden glavnih favoritov za končno slavje je v Moskvi ugnal Brose Baskets (76:67). Najboljši strelec vrste Ettoreja Messine je bil znova Sonny Weems, ki je zbral 17 točk, z dvojnim dvojčkom, v statistiko je vpisal po deset točk in skokov, se je izkazal Viktor Hrjapa. V nemški vrsti je bil ponovno odličen Boštjan Nachbar. Slovenski krilni igralec je bil z 21 točkami (za dve 7/15 za dve, 1/3 za tri) najboljši strelec tekme. V pol ure je na parketu ujel še pet odbitih žog.

V Blaugrani Erazem Lorbek in Gašper Vidmar. Barcelona je bila boljša od Bešiktaša z 72:60 in ostaja neporažena. Carigrajčani so klonili prvič. Lorbek je k zmagi pristavil šest točk in tri skoke, Vidmar pa je dal osem točk, ujel pa je prav tako tri odbite žoge.

SKUPINA A, 3. krog
FENERBAHČE ÜLKER - REAL MADRID
75:83 (13:21, 23:12, 21:24, 18:17)
Onan 14, Andersen 13, McCalebb in Preldžić po 12; Fernandez 21, Carroll 15, Begić 14 (7/8 za dve) in 6 skokov v 16 minutah, Rodriguez 12.

61:90 (15:26, 13:27, 21:24, 12:13)
Rush in Williams po 12; Logan 17, James 15, Elijahu 14, Smith in Pnini po 11.

ASSECO PROKOM - ALBA BERLIN
77:66 (14:18, 18:11, 19:21, 26:16)
Blassingame 16, Ponitka in Koszarek po 12; Wood 18, Morley 13.

85:95 (19:18, 25:25, 22:22, 19:30)
Bourousis 22, Hairston 19, Langford 13; Bjelica 20, San Emeterio 18, Lampe in Nocioni po 12 , Cabezas 11.

OLYMPIACOS - ŽALGIRIS
61:79 (17:14, 22:19, 10:26, 12:20)
Hines 15, Printezis 12, Mantzaris 11; Popović 16, Lafayette 10, Jaaber in D. Lavrinovič po 9.

76:67 (25:20, 11:15, 15:18, 25:14)
Weems 17, Micov in Krstić po 13, Hrjapa 10 in 10 skokov, Nachbar 21 (8/18 iz igre) in 5 skokov v 30 minutah, Gipson 16.

LIETUVOS RYTAS - PARTIZAN
69:61 (23:20, 17:11, 15:17, 14:13)
Seibutis in Samardžiski po 14, Katelynas 10; Lučić 17, Milosavljević 12.

BARCELONA - BEŠIKTAŠ
72:60 (20:18, 16:16, 17:12, 19:14)
Jawai 14, Antić, Huertas in Tomić po 11, Lorbek 6 (3/5 za dve, 0/1 za tri) in 3 skoki v 18 minutah; Jerrells 18, Vidmar 8 (4/4 za dve) in 3 skoki v 16 minutah.