Kapetan Barcelone Juan Carlos Navarro je izenačil rekord po številu nastopov v Evroligi. Foto: EPA
Željko Obradović
Željko Obradović je bil besen na svoje varovance. Tudi ob zaostanku 25 točk nekaj minut pred koncem se je pregovarjal s sodnikom Matejem Boltauzerjem. Foto: EPA
Armani Milano
Veliko slavje košarkarjev Armanija iz Milana v Pireju. Foto: EPA

Po izenačeni prvi četrtini je Barca pobudo prevzela v drugi četrtini, ko so naredili serijo 6:0 in povedli. Že v tretji četrtini so gostitelji praktično odločili tekmo. Izvrstno so Katalonci začeli drugi polčas. Naredili so delni izid 9:0 za vodstvo s +16. Blestela sta Juan Carlos Navarro, ki je z 252. evroligaško tekmo izenačil rekord Thea Papaloukasa, in Boštjan Nachbar, ki je po sijajnem sodelovanju Navarra in Kostasa Papanikolaouja z zabijanjem v protinapadu tudi poskrbel za potezo tekme. V 36. minuti, ko je tretjo trojko iz tretjega poskusa zadel Nachbar, je Barca povedla za 20.

Znova je sijajno igral Ante Tomić, ki je dal 19 točk. Nachbar jih je ob stoodstotnem metu iz igre dodal 13, Navarro in Jacob Pullen pa po 12. Erazem Lorbek je vpisal šest točk, zadel je dve trojki. Pri gostih je Nemanja Bjelica dosegel dvojni dvojček (15 točk, 10 skokov).

Mirze Begića ni bilo v postavi Olympiacosa, ki je na domačem terenu moral priznati premoč Emporio Armaniju. Milančani, ki bodo gostitelji Final Foura, so slavili z 88:86. Zoran Dragić bo z Unicajo v petek gostil Anadolu Efes.