Aleksej Laškevič je bil tokrat najuspešnejši košarkar Heliosa, a poraza svoje ekipe ni mogel preprečiti. Foto: Drago Perko/www.kosarka.si
Rado Trifunovič
Rado Trifunovič je Helios v Ligi NLB vodil na treh tekmah, še vedno pa ni dosegel zmage. Foto: Drago Perko/www.kosarka.si
Jaka Klobučar, Nebojša Joksimovič
Nebojša Joksimovič je bil z 18 točkami najboljši strelec Hemofarma. Foto: Drago Perko/www.kosarka.si

Tudi tretja tekma v novem letu se ni izšla po okusu Domžalčanov, ki so proti Hemofarmu klonili s 70:80. Državni in pokalni prvaki iz leta 2007 so se dobro držali v prvem polčasu, ki so ga izgubili s šestimi točkami razlike, v uvodnih minutah tretje četrtine pa padli in zaostajali že z 39:53. Prav te minute so bile ključne za poraz barvarjev, ki se pozneje gostiteljem niso približali na več kot šest točk zaostanka.

Domžalčane je pokopal predvsem slovenski reprezentant Nebojša Joksimovič, ki je bil z 18 točkami (7/12 iz igre) najboljši strelec srbskih farmacevtov, medtem ko je bil pri gostih najboljši Aleksej Laškevič, ki jih je dosegel 19 (10/13). Helios je s štirinajstim porazom sezone zaradi razlike v koših padel na zadnje mesto lestvice Lige NLB.