Maxi Kleber in Luka Dončić sta blestela v končnici. Foto: Reuters

Mavericksi so se veselili druge zaporedne zmage na domačem parketu. Vodili so večino srečanja, a je sijajni Blake Griffin s 35 točkami držal Pistonse v igri.

19-letni Dončić je v Ligi NBA četrtič presegel 30 točk, a prvič na domačem parketu (proti Phoenixu je 9. januarja dosegel 30 točk, kar je bilo največ na domači tekmi do danes). V 35 minutah je trikrat zadel izza črte, ob metu iz igre 9/19 pa je dobro izvajal proste mete (11/13). V končnici se je izkazal z dvema imenitnima podajama in ključnim košem minuto in 20 sekund pred koncem.

Dončić je bil znova najboljši strelec Dallasa. Foto: Reuters

Zelo dobro je igral tudi Dennis Smith jr., drugo tekmo po vrnitvi na parket je zaključil z 19 točkami. Maxi Kleber je zadel štiri trojke, DeAndre Jordan pa je prispeval dvojni dvojček (13 točk in 11 skokov).

Mavericksi znova slabo štartali
Dončić je že v uvodnih dveh minutah dvakrat uspešno polagal in napovedal uspešen strelski večer. Pistonsi so odgovorili z delnim izidom 12:2. Reggie Jackson in Bruce Brown sta zadela izza črte (8:17). Smith jr. je nato nanizal pet točk in še našel Dončića na desni strani za uspešen met za tri točke. Po prvi četrtini so imeli gostje pet točk naskoka (23:28).

Smith jr. se je vrnil in dobili smo obe tekmi. Zelo veliko pomeni za našo ekipo. Igra zelo agresivno in hitro.

Luka Dončić

Gostitelji z nizom trojk do preobrata
V uvodni minuti druge četrtine je najboljši slovenski športnik pretelega leta zadel še dve trojki za vodstvo Dallasa z 29:28. Gostitelji so sijajno metali izza črte, dve trojki je zadel Dorian Finney Smith, nato pa dve še Kleber in prednost je narasla na 49:39. Razigrani Smith jr. je po protinapadu povišal na 56:43. Gostje so se zanašali predvsem na igro pod košem, kjer sta prevladovala Griffin in Andre Drummond. Do odmora sta zaostanek znižala na osem točk (62:54). Dončić je v prvem polčasu zbral 17 točk.

Blake Griffin je bil s 35 točkami najboljši strelec tekme, a zadnji se je smejal Dončić. Foto: Reuters

Jackson hitro ujel priključek
Reggie Jackson je v uvodnih treh minutah tretje četrtine s tremi trojkami znižal na 64:63. Nobena ekipa se ni uspela odlepiti in po 36 minutah so imeli gostitelji še tri točke prednosti (88:85).

Izjemna blokada in nato še trojka Kleberja
Luke Kennard je s trojko osem minut pred koncem izenačil na 92:92 in obetala se je napeta končnica. Tri minute in pol pred koncem je Kleber izjemno blokiral Griffina, žoga je prišla do Dončića, ki je stekel v protinapad in našel Nemca. S trojko je dvignil navijače na noge in povišal na 100:95.

Dončić blestel v končnici
Dve minuti in pol pred koncem je Jordan zabil po lepi podaji Dončića, nato pa je glavni kandidat za novinca leta še mojstrsko poslal Stanleyja Johnsona v prazno in zadel s petih metrov za 104:97. 56 sekund pred koncem je dodal še dva prosta meta za potrditev 18. domače zmage Dallasa.

Carlisle zadovoljen z obrambo
"To tekmo smo dobili z dobro igro v obrambi v ključnih trenutkih, zato sem zelo zadovoljen. Take zmage nas lahko pripeljejo nazaj v igro za mesta, ki vodijo v končnico," je pojasnil trener Rick Carlisle. Dallas je napredoval na 12. mesto na Zahodu, še vedno pa ima pet zmag manj od LA Clippersov na osmem mestu.

Niz Hardna se nadaljuje
James Harden je že 22-krat zapored presegel 30 točk, Torontu je nasul 35 točk za zmago Houstona s 121:119. "Brada" ni imela strelskega večera (9/25 iz igre, 2/13 za tri), vseeno pa je bila roka pri prostih metih mirna (15/15).

Gostitelji so leteli po parketu Toyota Centra in po trojki Geralda Greena sredi druge četrtine so si priigrali 22 točk naskoka (48:26). Toronto se je do odmora uspel približati na 70:61.

James Harden je zgrešil nekaj odprtih metov, a tudi na slab strelski večer je vseeno prispeval 35 točk. Foto: Reuters

Torontu skoraj uspela izjemna vrnitev
Minuto in 14 sekund pred koncem je Harden z dvema prostima metoma povišal na 121:110, nato pa so Kawhi Leonard, Danny Green in Pascal Siakam s tremi trojkami znižali na 121:119. Eric Gordon je nato naredil veliko neumnost, saj je zgrešil trojko že po sedmih sekundah napada, trener Mike D'Antoni se je le prijel za glavo. Raptorsi so imeli zadnji napad po minuti odmora. Leonard (32 točk, 11/19 iz igre) je zgrešil trojko z desne strani ob pisku sirene, zelo dobro ga je pokril Harden.

Le Chamberlain je še pred "Brado"
Na vseh zadnjih 22 tekmah Houstona je bil Harden najboljši strelec. To je drugi najdaljši niz v zgodovini Lige NBA. Michael Jordan je bil najboljši strelec na 21 zaporednih tekmah, rekord pa seveda drži legendarni Wilt Chamberlain (40 zaporednih tekem).

Petkove tekme:
DALLAS - DETROIT 106:101
Dončić 32 (9/19 iz igre, 3/9 za tri, prosti meti 11/13), 8 skoko vin 8 podaj v 35 minutah, Smith Jr. 19, Jordan 13 in 11 skokov, Kleber 12 (4/7 za tri), Barnes, Powell in Finney Smith po 9, Harris 3; Griffin 35 (12/24 iz igre) in 7 skokov, Drummond 23 in 15 skokov, Jackson 12 in 9 podaj, Bullock 9, Brown 7, Pačulia in Galloway po 5, Kennard 3, Johnson 2.

ORLANDO - WASHINGTON 91:95
Vučević 28 (12/17 iz igre) in 9 skokov, Gordon 22 in 11 skokov, Ross 16; Beal 27 (10/17 iz igre, 5/7 za tri), Green 24 (6/9 za tri), Bryant 11.

BROOKLYN - NEW YORK 109:99
Pinson 19 (3/5 za tri), Napier 18, Davis 17 in 16 skokov; Burke 25, Vonleh 22 in 13 skokov, Trier 13.

CLEVELAND - MIAMI 94:100
Osman 29 (11/20 iz igre), Sexton in Burks po 13; Winslow 27 (11/18 iz igre), White (13 skokov) in Jones (10 skokov) po 14, Wade 13.

CHICAGO - LA CLIPPERS 101:106
LaVine 29 (10/20 iz igre), Portis 18 in 14 skokov, Parker 15; Williams 31 (9/19 iz igre), 10 skokov in 10 podaj, Harris 29 (10/15 iz igre) in 8 skokov.

HOUSTON - TORONTO 121:119
Harden 35 (9/25 iz igre, 2/13 za tri, prosti meti 15/15), Gordon 24, Faried 21 in 14 skokov, Tucker 18; Leonard 32 (11/19 iz igre), Siakam (12 skokov) in Green (6/10 za tri) po 22, Ibaka 12 in 14 skokov.

MEMPHIS - SACRAMENTO 96:99
Casspi 18, Conley 16 in 9 podaj; Hield 26 (6/9 za tri), Fox 22, Bjelica 17 (4/4 za tri) in 11 skokov.

MILWAUKEE - CHARLOTTE 108:99
Antetokounmpo 34 (14/21 iz igre) in 14 skokov, Brogdon 19, Bledsoe 18; Batum 19, Lamb in Kidd Gilchrist po 16.

DENVER - PHOENIX 132:95
Millsap 20 (6/8 iz igre, 2/2 za tri) in 9 skokov, Beasley 19, Morris 17 (3/5 za tri); Booker 35 (9/19 iz igre), Jackson 17, Bender 14.