Luka Dončić je znova poskrbel za magični trenutek, ki ga bodo vrteli v številnih oddajah o Ligi NBA. Foto: AP

Gostitelji so ob koncu rednega dela vodili s 107:104, do konca pa je bilo le še šest desetink sekunde. Trener Dallasa Rick Carlisle ni imel več minute odmora. Dončić je po podaji Jalna Brunsona ujel žogo v desnem kotu in v visokem loku prek Mauricea Harklessa zadel izjemno trojko. Gledalci v Moda Centru so bili šokirani, saj so bili prepričani o zmagi. Zvezdnika Damian Lillard (33 točk) in CJ McCollum (22 točk) sta nato v dodatnih petih minutah prevesila tehtnico na stran Portlanda.

Mavericksi popustili po dobrem začetku
Dallas je dobro začel srečanje, Dončić je zadel izza črte za prednost sedmih točk (6:13). Sredi uvodne četrtine je popravil zgrešeni met DeAndreja Jordana, nato pa je centru še sijajno podal za zabijanje. Carlisle ga je vzel iz igre tri minute pred koncem prve četrtine pri izidu 21:21. Po 12 minutah so gostitelji vodili s 27:25.

Pet minut pred odmorom je Dončić z značilnim metom po koraku nazaj priigral prednost Dallasu (42:45), nato pa je razigral McCollum. Blazersi so nanizali 11 točk zapored in imeli 10 točk naskoka po prvem polčasu (62:52).

Dončić z izjemno trojko v središču pozornosti po tekmi v Portlandu

Dallas s serijo trojk do preobrata
Tudi po treh četrtinah so imeli gostitelji prednost (88:80). Dallas je prišel do preobrata tri minute pred koncem rednega dela. Harrison Barnes je zadel izza črte po podaji Dončića, nato pa je bil dvakrat za tri točke natančen še Wesley Matthews (100:101).

Izjemna trojka Dončića ob pisku sirene
Dončić je bil natančen minuto in pol pred koncem, a sta odgovorila McCollum in Lillard. Portland je povedel s 107:104, gostje so bili brez minute odmora, dve sekundi pred koncem pa je imel Brunson dva prosta meta. Prvega je zgrešil, nato pa je namenoma zgrešil še drugega. Jordan je priboril žogo za goste iz avta. Brunson je lepo našel Dončića v desnem kotu, novinec meseca na Zahodu pa je z izjemno trojko izsilil podaljšek.

Mavsi zgrešili tri trojke za izenačenje
Portland je precej bolje začel dodatnih pet mint. McCollum je zabijal, Al Farouq Aminu pa je zadel trojko. Jordan je po podaji Dončića z zabijanjem 50 sekund pred koncem znižal na 116:115, vendar je takoj odgovoril Lillard s polaganjem. Gostje so imeli priložnost za izenačenje, a so Barnes, Dončić in Brunson zgrešili mete izza črte. Lillard je z dvema prostima metoma potrdil zmago Blazersov.

Razpored tekem ob koncu decembra je zares naporen za Dallas. Sledita še dve tekmi z New Orleansom, ki je prav tako odlično moštvo. Ob koncu leta sta na vrsti še dve tekmi z Oklahomo City.

Tyler Johnson je s šestimi trojkami potopil Orlando. Foto: Reuters

Peta zaporedna zmaga Miamija
Miami se je s peto zaporedno zmago prebil že na sedmo mesto za Vzhodu. Tudi brez poškodovanega Gorana Dragića so izbranci Erika Spoelstre ujeli pravi ritem. Orlando je bil na derbiju Floride nemočen (91:115).

Vročica je drugi polčas dobila kar z 62:47. Gostje so zadeli 14 trojk, šestkrat je bil izza črte natančen najboljši strelec tekme Tyler Johnson (25 točk).

Grizliji z osmimi trojkami v zadnji četrtini ugnali Lakerse

Mike Conley je blestel v Staples Centru. Foto: Reuters

Memphis je presenetljivo ugnal LA Lakerse v Staples Centru. Grizliji so vsilili Jezernikom počasen ritem igre, ki jim nikakor ne odgovarja (99:107). Zadnjo četrtino so dobili s 35:24 in zadeli kar osem trojk. Blestel je Jaren Jackson Jr. s 27 točkami.

Pri Lakersih je bil LeBron James blizu trojnega dvojčka (22 točk, 14 skokov in 7 podaj). Izkazal se je tudi center Ivica Zubac z 19 točkami, JaVale McGee in Tyson Chandler nista bila v postavi.

Nedeljske tekme:
PORTLAND - DALLAS * 121:118
Lillard 33 (11/24 iz igre), McCollum 22, Harkless in Leonard po 13, Se. Curry 12, Nurkić 10 in 12 skokov, Aminu 9, Collins 5, Turner in Stauskas po 2; Barnes 27 (11/20 iz igre), Dončić 23 (7/21 iz igre, 2/7 za tri, prosti meti 7/9), 11 skokov in 6 podaj v 35 minutah, Powell in Jordan (10 skokov) po 14, Brunson 11, Barea 9, Matthews 8, Finney Smith in Kleber po 5, Harris 2.
* - po podaljšku

ORLANDO - MIAMI 91:115
Fournier 17, Gordon 14, Simmons 11; T. Johnson 25 (6/9 za tri), Winslow 22 (9/12 iz igre), Richardson 15 in 10 skokov, Whiteside 14.

DETROIT - ATLANTA 95:98
Galloway 18 (3/5 za tri), Jackson 16, Griffin 15, Drummond 13 in 15 skokov; Carter 18 in 7 skokov, Len 15 in 17 skokov, Bazemore 13, Young 12.

INDIANA - WASHINGTON 105:89
Turner 18 in 17 skokov, Sabonis 15 in 10 skokov, Bogdanović 14; Morris 16, Bryant 11.

BOSTON - CHARLOTTE 119:103
Irving 25 (4/6 za tri), Tatum 17, Morris 12; Walker 21, Hernangomez 19 in 10 skokov.

BROOKLYN - PHOENIX 111:103
Dinwiddie 24, Russell 18, Kurucs 16 in 10 skokov, Davis 15 in 9 skokov; Ayton 26 (13/16 iz igre) in 18 skokov, Booker 25.

CLEVELAND - CHICAGO 92:112
Nance 20, Clarkson in Osman po 17; Markkanen 31 (11/18 iz igre), Dunn 17, Holiday 15.

SACRAMENTO - NEW ORLEANS 122:117
Hield 28, Bogdanović 24, Cauley Stein 22; Holiday 27, Davis 26, Randle 18.

OKLAHOMA CITY - MINNESOTA 112:114
George 31 (11/24 iz igre) in 11 skokov, Westbrook 23 (10/19 iz igre), 11 skokov in 10 podaj, Grant 14; Wiggins 30 (11/20 iz igre), Towns 18, Covington 13.

GOLDEN STATE - LA CLIPPERS 129:127
Curry 42 (12/22 iz igre, 6/15 za tri), Durant 35 (10/19 iz igre) in 12 skokov, Green 14, Thompson 12.

LA LAKERS - MEMPHIS 99:107
James 22, 14 skokov in 7 podaj, Ingram 20, Zubac 19; Jackson Jr. 27 (11/21 iz igre) in 9 skokov, Conley 17 in 8 podaj, M. Gasol 17, 9 skokov in 8 podaj.

Stephen Curry je s polaganjem pol sekunde pred koncem zagotovil zmago Bojevnikom. Foto: Reuters