Goran Dragić in Pehonix še naprej presenečata, tako da končnica ni več samo pobožna želja. Foto: Reuters
Amir Johnson, Kyle Lowry in DeMar DeRozan (Toronto Raptors)
Podaljšek v Dallasu je v korist Toronta odločil DeMar DeRozan z metom iz obupa in še pod prekrškom. Foto: Reuters
Paul George (Indiana Pacers)
Paul George je kot prvi strelec Pacersov prispeval 24 točk in 9 skokov. Foto: Reuters

Sunsi so tako že šestič slavili na zadnjih sedmih tekmah in se tako dodatno utrdili med prvo osmerico Zahoda, kjer jih je pred začetkom sezone 2013/14 videl le malokdo. V soboto Phoenix doma gosti Dallas.

S trojkami rezervistov do preobrata
Denver je začel silovito, pri gostih pa zadnje tedne odlična naveza Dragić - Eric Bledsoe ni delovala naoljeno, tako da so Nuggetsi po izgubljeni žogi "Gogija" ob koncu 2. četrtine povedli s 60:39. A v nadaljevanju so zablesteli rezervisti Merhieff Morris (25 točk), Gerald Green (19) in Marcus Morris (14), ki so s skupno 11 trojkami vrnili Sunse med žive.

Osem točk "Dragona" v zadnjih minutah
Dobrih osem minut pred koncem so izenačili na 88:88, nato pa se je odkupil tudi Dragić, ki je v zadnji četrtini dosegel 8 od skupno 17 točk, z dvema polaganjema pa je priigral odločilno prednost 101:97.

"Tekma veliko pove o karakterju našega moštva," je bil jasen Gerald Green, ki je s šestimi trojkami izenačil osebni rekord kariere. Rezervisti Sunsov so sicer prvo peterko nadstreljali s kar 64:39.

Živalsko zabijanje Jamesa
Prvaki so po pričakovanjih brez težav opravili s Sacramentom, pri tem pa je Miami z zmago 122:103 postavil strelski rekord sezone. Tekmo je sicer zaznamovalo silovito zabijanje LeBrona Jamesa v 1. četrtini prek Bena McLemora, ki ga je "King" gladko preskočil, podrl in hkrati seveda še zabil za izbruh navdušenja v domači dvorani.

Jezni Pacersi premočni za Rakete
Vodilno moštvo Vzhoda Indiana je po dveh zaporednih porazih znova stopila na zmagoviti tir. Gostujoči Houston ni bil kos jeznim in izredno motiviranim Pacersom, ki so povsem nadigrali Rocketse in slavili s 114:81. "To moštvo preprosto ne mara izgubljati. Govorili smo, kako naj iz jeze igrajo vse štiri četrtine," je recept za gladko zmago opisal trener Indiane Frank Vogel.

Lakerse razigral četrti "play"
Zdesetkani LA Lakers so s 104:91 doma odpravili Minnesoto, ki je na zadnjih 24 medsebojnih dvobojih krajšo potegnila že 23. Četrti organizator igre, ki je letos začel tekmo za Jezernike, Xavier Henry je prispeval kar 21 točk, obenem pa je bil s prav tako 21 točkami in dodatnimi 13 skoki ter 8 podajami čisto pravi tudi Pau Gasol, edini Jezernik, ki je odigral vseh 26 tekem sezone.

Tekme 20. decembra:
DENVER - PHOENIX 99:103
Chandler 15; Ma. Morris 25, Green 19, Dragić 17 (iz igre 7/15), 6 podaj, 3 skoki v 40 minutah.