Goran Dragić je bil najboljši strelec tekme v TD Gardnu. Foto: Reuters

Vročica kljub porazu ostaja na osmem mestu Vzhoda, saj je Toronto premagal Orlando s 121:109. Tudi Detroit in Brooklyn, ki sta na šestem in sedmem mestu, sta izgubila. Obeta se torej še zelo napet boj za zadnja tri mesta v končnici. Celticsi v sredo pa prihajajo v American Airlines Areno.

Udaren štart Celticsov
Gostiteljem je uspel sanjski začetek, sredi uvodne četrtine so povedli s 17:2. Jayson Tatum je nanizal osem točk. Erik Spoelstra je moral vzeti kar dve minuti odmora, ki pa nista pomagali. Boston je po prvi četrtini vodil že s 36:17.

Gordon Hayward je poskrbel za najvišjo prednost na tekmi (46:23), nato pa je Miami odgovoril z desetimi zaporednimi točkami. Kelly Olynyk je s trojko znižal na 46:33. Ob odmoru so imeli Celticsi 14 točk naskoka (61:47).

Simultanka Dragića na začetku drugega polčasa
Dragić je drugi polčas odprl s trojko. Zaključeval je vse akcije Miamija, ukradel je žogo Marcusu Smartu in zaključil s polaganjem. V naslednji akciji je polaganju dodal še prosti met ob osebni napaki Kyrieja Irvinga. S trojko je znižal na 71:62. V štirih minutah drugega polčasa je nanizal kar 13 točk. Bostonu se je nato uspelo zbrati, Marcus Morris je končal tretjo četrtino s trojko (88:77).

Waiters zgrešil trojko za izenačenje
Zadnjo četrtino so precej bolje začeli gostje. Dragić je zadel izza črte po podaji Jamesa Johnsona, razigral se je še Kelly Olynyk, ki je naprej zadel trojko, nato pa še tri proste mete in šest minut pred koncem se je prednost Bostona stopila na 95:92.

Tatum in Terry Rozier sta v ključnem trenutku zadela trojki z desnega kota (101:92). Dve minuti pred koncem je Dwyane Wade znižal na 103:100, Dion Waiters pa je zgrešil trojko za izenačenje. Irving je bil natančen po prodoru, dodal pa je še prosti met (106:100). V zadnji minuti sta Irving in Al Horford (19 točk, 11 skokov in 10 podaj drugi trojni dvojček kariere) s prostimi meti potrdila zmago.

Še vedno so manjkali poškodovani Justise Winslow, Rodney McGruder in Josh Richardson.

Kristaps Porzingis, Luka Dončić in JJ Barea so s klopi opazovali šov soigralcev. Foto: Reuters

Dončić s klopi opazoval novo zmago soigralcev
Luka Dončić je izpustil drugo zaporedno tekmo zaradi poškodbe stegenske mišice, Dallas pa se je veselil druge zaporedne zmage. Mavericksi so odpravili Philadelphio s 122:102.

V American Airlines Centru je bila odločilna druga četrtina, ki so jo izbranci Ricka Carlisla dobili kar z 41:18. Justin Jackson je dosegel 16 izmed 24 točk prav v drugi četrtini. Dirk Nowitzki je s trojko zaključil polčas (68:50). Sixersi so tudi v drugem polčasu delovali razglašeni in ni jim uspelo resneje zapretiti.

Sixersi brez Embiida in Butlerja nemočni
Center Joel Embiid je počival, Jimmy Butler pa ni igral zaradi bolečin v hrbtu. Gostje so zadeli le šest trojk iz 33 poskusov. JJ Redick je prispeval 26 točk, Tobias Harris pa 25. Dallas je imel precej več razigranih košarkarjev. Poleg Jacksona sta Trey Burke in Salah Mejri dodala po 16 točk.

Nowitzki naslednji torek zadnič na domačem parketu
Navijači so glasno zahtevali vrnitev Nowitzkega v zadnjih minutah. 40-letni Nemec bo odigral le še pet tekem v bogati karieri, od tega tri na domačem parketu. "Vstopnice za zadnjo domačo tekmo 9. aprila so zelo zaželene. Vsak želi biti navzoč na tej tekmi. To bo prav poseben večer, če si to Dirk želi ali pa ne," je v svojem slogu napovedal lastnik Mark Cuban.

Ponedeljkove tekme:
BOSTON ‒ MIAMI 110:105
Irving 25 (7/19 iz igre, 5/11 za tri) in 8 skokov, Horford (11 skokov in 10 podaj) in Tatum po 19, Smart 16, Hayward 11, Morris 8, Rozier 5, Baynes 4 in 11 skokov, Ojeleye 2, Theis 1; Dragić 30 (12/20 iz igre, 3/9 za tri, prosti meti 3/3), 5 skokov, 5 ukradenih žog in 1 skok v 39 minutah, Adebayo 19 in 14 skokov, Wade 17, Waiters in Olynyk po 14, J. Johnson 7, Whiteside 3, Jones Jr. 1.

DALLAS ‒ PHILADELPHIA 122:102
Jackson 24 (7/11 iz igre, 3/6 za tri), Mejri (14 skokov) in Burke po 16, Powell 14, Brunson 13, Kleber 12, Finney Smith 9, Broekhoff in Nowitzki po 7, Macon in Lee po 2; Redick 26, Harris 25, Simmons 17, McConnell 15, Marjanović 5 in 7 skokov, Ennis in Scott po 4, Bolden in Johnson po 2.

INDIANA ‒ DETROIT 111:102
Young in Bogdanović po 19, Sabonis 18 (8/10 iz igre) in 12 skokov, Turner 17; Ellington 26 (10/19 iz igre), Jackson 22, Drummond 18 in 17 skokov.

BROOKLYN ‒ MILWAUKEE 121:131
Russell 28 in 10 skokov, LeVert 24 (4/8 za tri), Carroll 20, Harris 17 (5/7 za tri); Bledsoe 29 (10/19 iz igre), 7 podaj in 5 ukradenih žog, Antetokounmpo 28 in 11 skokov, Hill 22 (8/11 iz igre).

NEW YORK ‒ CHICAGO 113:105
Kornet 24 (8/11 iz igre, 5/7 za tri), Knox 19 in 9 skokov, Dotson 18 (6/7 za tri), Mudiay 17; R. Lopez 29 (12/18 iz igre), Sampson 22 (8/10 iz igre), Arcidiacono 14.

TORONTO - ORLANDO 121:109
Green 29 (7/10 za tri), Leonard in Ibaka po 15; Fournier 21, Iwundu 16 (7/7 iz igre), Vučević 13 in 13 skokov.

MINNESOTA ‒ PORTLAND 122:132
Wiggins 21, Dieng 18 (7/8 za tri), Towns 17 in 12 skokov; Hood 21, Kanter 20 in 11 skokov, Se. Curry 19 (5/9 za tri), Lillard 15 in 12 podaj.

UTAH ‒ CHARLOTTE 111:102
Mitchell 25 (4/7 za tri), Rubio 20 in 13 podaj, Gobert 18 (8/10 iz igre) in 18 skokov, Ingles 15 (5/8 za tri); Walker 47 (15/28 iz igre, 4/8 za tri), Lamb 23, Hernangomez 15.

PHOENIX ‒ CLEVELAND 122:113
Booker 25 in 13 podaj, Crawford in Jackson (10 skokov) po 19; Sexton 21, Clarkson 20.