Goran Dragić ima v aprilu povprečje 22 točk na tekmo. Foto: AP
Goran Dragić se je po tekmi odzval tudi na Twitterju. Foto: Twitter
V boju za vrh Vzhoda je Cleveland s 114:91 premagal Boston. LeBron James je vknjižil 36 točk, 10 skokov in 6 podaj. Foto: Reuters

ki v vodi v končnico.

Dragić, ki je lani na odločilni sedmi tekmi proti Charlottu ob 65-odstotnem metu zbral 25 točk, 6 skokov in 4 podaje, je tudi letos praktično končal sezono Hornetsov. Tokrat je iz igre metal 62-odstotno (13/21), 57-odstotno za tri (5/9), 100-odstotno s črte prostih metov (2/2) ter dodal še 4 podaje, 2 ukradeni žogi in skok. V 33 minutah je imel le eno izgubljeno žogo.

"Eden izmed domačih navijačev me je pošiljal nazaj v Rusijo. Rekel sem mu, da nisem iz Rusije," je po tekmi povedal Dragić in nato na Twitterju objavil slovensko zastavo s klicajem, da pouči nekatere nevedne Američane.

Rekordnih 21 trojk Miamija
A pomembneje je, da jih je šolal na parketu, tako kot celotna ekipa Miamija, ki je dosegla rekordnih 21 trojk. James Johnson je v 78. tekmi sezone prvič zaigral v prvi postavi in se trenerju Eriku Spoelstri oddolžil s 26 točkami. Zadel je 6 od 7 trojk. Josh Richardson je vknjižil 19 točk (trojke 4/7), Hassan Whiteside pa 13 točk in 20 skokov.

Tehnična napaka razjezila Whitesida
Eden izmed ključnih trenutkov tekme se je zgodil pri vodstvu Miamija z 61:58, ko je sodnik Whitesidu po bližnjem srečanju s Codyjem Zellerjem piskal tehnično napako. Centra Miamija, ki pred tem ni imel niti ene točke in 7 skokov, je to očitno tako razjezilo, da je v delnem izidu 14:0 dosegel 6 točk. Med drugim je eno izmed žog živalsko zabil skozi obroč. Ga je tehnična napaka razjezila? "Kaj mislite," je bil nedvoumen Whiteside.

Vročica spet izenačena s Chicagom in Indiano
Miami je tako neposrednega tekmeca praktično izločil iz končnice, sam pa se je izenačil s Chicagom in Indiano pri izkupičku 38 zmag, 40 porazov. V medsebojnih obračunih ima prednost Chicago pred Miamijem in Indiano.

Cleveland razbil Celticse
V obračunu za prvo mesto v Vzhodni konferenci je Cleveland v Bostonu nadigral Celitcse s 114:91. Cavsi so že ob polčasu vodili za 15, po treh četrtinah že za 24. LeBron James je zbral 36 točk, 10 skokov in 6 podaj. Kyrie Irving je dodal 19 točk, Kevin Love 15 in 16 skokov. Pri Bostonu je s 26 točkami najučinkovitejši Isaiah Thomas.

Westbrook tokrat za skok prekratek
Russllu Westbrooku je v Memphisu do rekordnega 42. trojnega dvojčka v sezoni zmanjkal en skok. Kljub temu je s 45 točkami, 10 podajami, 9 skoki in 5 ukradenimi žogami popeljal Oklahomo do zmage s 103:100.

CHARLOTTE - MIAMI 99:112
Batum 24, Walker 18; Dragić 33 (met 13/21; 5/9 za tri) in 4 podaje v 33 minutah, J. Johnson 26, Richardson 19, Whiteside 13 in 20 skokov.

DETROIT - TORONTO 102:105
Smith in Harris po 16, Morris 15, Udrih 8 (met 3/7), 8 podaj in 3 skoki v 18 minutah; Lowry 27 in 10 podaj.

MEMPHIS - OKLAHOMA 100:103
Gasol 23, Randolph 20; Westbrook 45, 10 podaj in 9 skokov, Oladipo 15.

HOUSTON - DENVER 110:104