Goran Dragić se od leta 2013 poslavlja z novo odlično košarkarsko predstavo. Foto: EPA
Blake Griffin (LA Clippers) - Goran Dragić (Phoenix Suns)
Blake Griffin je bil ob razigranih Sunsih bolj ali manj nemočen, tako da so bili tovrstni lahki koši velika izjema. Foto: EPA
LeBron James (Miami Heat)
LeBron James bi za 29. rojstni dan kmalu prišel do trojnega dvojčka: 26 točk, 10 podaj in 6 skokov. Foto: Reuters

Gorana Dragića, ki je že v prvem polčasu zrežiral zanesljivo zmago Phoenixa nad LA Clippersi (88:107).

"Gogi" je do odmora Clippersom natresel 20 točk in bil najzaslužnejši, da so gostje ob polčasu vodili že za 21 točk. Prednost in premoč Sonc je bila tako izrazita, da si je lahko trener Jeff Hornacek na koncu privoščil igranje brez Dragića, ki je presedel celotno zadnjo četrtino. Slovenski organizator je blestel tako pri metu - iz 15 metov je zbral 26 točk kot pri ustvarjanju pritiska na nasprotnika, saj je bil s petimi ukradenimi žogami najbolj zaslužen, da so gostitelji na koncu izgubili kar 20 žog.

"Hitra košarka z visokim tempom"
"To je naša igra. Skušamo igrati hitro košarko z visokim tempom. Mislim, da bodo stvari šle veliko bolje, če bomo še naprej igrali tako. Igrati samo na eno polovico je naporno za nas, zato pritiskamo na žogo in skušamo vplesti vse igralce. Ko pridemo do odprtega prostora, se nam odprejo različni strelci,"
je recept za uspešno igro Phoenixa opisal Dragić, za katerim je izredno leto, v katerem se je uveljavil kot eden najboljših organizatorjev igre, predvsem pa je z moštvom, ki so mu napovedovali dno lige NBA, zdaj trdno na poti v končnico.

"Velika, pomembna zmaga, še posebej v Los Angelesu. Pričakovali smo težko tekmo. Smo res dobro moštvo, ekipa za končnico, oni pa so izgubili veliko zvezd. Naša naloga je bila, da odigramo na vso moč, že od začetka in jih prisilimo v svoj ritem,"
je Dragić še predstavil zmagoviti pristop za uspeh v Staples Centru.

Zmagovita, a ne bleščeča vrnitev Bledsoa
Sunsi so pod taktirko dvojca Dragić-Bledsoe dobili 10 od 12 tekem, z uspehom nad divizijskim tekmecem pa so se v boju za 1. mesto Pacifiške divizije Clippersom približali le na pol zmage. Tekma je bila sicer posebna za Erica Bledsoa, ki je prva štiri leta kariere igral za Clipperse, tokrat pa proti nekdanjim soigralcem ni imel ravno svojega večera - 7 točk in 4 podaje. Pri gostiteljih sta imela Blake Griffin in Jamal Crawford po 15 točk.

James si je darilo podaril kar sam
Na 29. rojstni dan se je po manjši poškodbi vrnil LeBron James in si je za darilo podaril zmago Miamija v Denverju (94:97). "Dopuščali so mi proste mete za tri točke, tako da sem poskusil z devetimi trojkami," je pogubno taktiko Nuggetsov razkril James, ki je zadel pet trojk in s 26 točkami poskrbel za zmagoviti konec leta 2013 prvakov Lige NBA.

Tekme 30. decembra:
LA CLIPPERS - PHOENIX 88:107
Griffin in Crawford po 15; Dragić 26 (iz igre 10/15), 8 podaj, skok, 5 ukradenih in 3 izgubljene žoge v 32 minutah, Green 21.

DETROIT - WASHINGTON 99:106