Sonca, ki so si na vseh domačih tekmah v novi sezoni privoščila dvomestni zaostanek, so prvič po začetku aprila zmagala dve tekmi zapored. Največji povratek v zgodovini kluba jim je uspel leta 2003 pri Bostonu, ko so nadoknadili kar 29 točk zaostanka. Foto: EPA
JR Smith
New York je po štirih tekmah še brez poraza in je najbolje začel sezono po skorajda dveh desetletjih. Tokrat je v MSG-ju padel Dallas. Foto: Reuters
Chris Bosh, LeBron James in Ray Allen
Miami je na gostovanju pri Atlanti slavil z 89:95. Tudi tokrat je bil eden odločilnih LeBron James. Zaradi prehlada je manjkal Dwyane Wade. Foto: Reuters

Slovenski organizator igre je s 26 točkami dosegel rekord sezone, ob tem pa v 35 minutah igre zbral še štiri podaje, 2 ukradeni in 3 izgubljene žoge. Ključno pomoč je Dragiću s klopi predstavljal Shannon Brown, ki je 12 od svojih 22 točk dosegel v zadnji četrtini ob delnem nizu 14:4. Phoenix se je hitro znašel v zaostanku z 2:18, prvo četrtino pa končal z več izgubljenimi žogami (osem) kot zadetimi koši iz igre (6). Po košu Tristana Thompsona v 14. minuti je bilo že 16:42.

"Imeli smo veliko izgubljenih žog, dosegli so kar nekaj lahkih košev. Morali smo se potruditi na obeh straneh igrišča, vse je dobilo obrat za 180 stopinj," je po tekmi dejal eden izmed domačih junakov Brown, ki je prvič v karieri zapored presegel vsaj 20 točk. Po trojki Daniela Gibsona za znižanje na 106:105 je enega od dveh prostih metov zadel Sebastian Telfair, na drugi strani je trojko za zmago zgrešil Kyrie Irving.

Dragić: Najboljši navijači v ligi
"Kakšna nora tekma, zelo sem vesel za zmago. Še enkrat več so nam navijači dali tisto dodatno energijo, najboljši ste v ligi!" je prek Twitterja sporočil Dragić.

Lakersi znova povprečni v prvem polčasu, razliko naredili v tretji četrtini
LA Lakersi najbrž niso bili pretirano presenečeni nad novico, da je vodstvo kluba odpustilo trenerja Mika Browna, le nekaj ur po novici pa zlahka premagali Golden State (101:77). Prvi polčas pod vodstvom začasnega trenerja Bernieja Bickerstaffa je bil znova zelo povprečen, nato pa so Jezerniki ključni niz naredili v tretji četrtini (25:9). Kobe Bryant je dosegel 27 točk, Pau Gasol in Jordan Hill sta jih zbrala po 14.

Navijači jasni: Hočemo Phila!
Za novega trenerja naj bi bila najbolj zanimiva stari lisjak in trofejni strateg tako Chicaga kot Lakersov Phil Jackson in nekdanji trener Phoenixa in New Yorka Mike D'Antoni. Vendar je pri prvem vprašanje, ali bi pri 67 letih zdržal naporen ritem in potovanj, drugi pa je imel pred kratkim operacijo kolena. Navijači so dali jasno vedeti, koga si želijo za Brownovega naslednika s skandiranjem: "Hočemo Phila!"