Vodilna ekipa skupine za prvaka je velik del naloge opravila že v prvem polčasu, v katerem si je priigrala trinajst točk prednosti, razliko v kakovosti in širšem naboru igralcev pa je potrdila v nadaljevanju.

Domžalčani so šele drugič v sezoni v vseh tekmovanjih presegli mejo 100 doseženih točk (105 točk so dali Ježici v četrtfinalu pokala Spar), Miroslav Pašajlić pa je prikazal svojo najboljšo predstavo v slovenskem prvenstvu. V dobrih 26 minutah na parketu je dosegel 30 točk (indeks 33) ob metu iz igre 10:14 (trojke 6:9) in zbral še šest podaj.

Poleg njega je še pet igralcev Heliosa Suns doseglo dvomestno številko točk, med njimi pa ni bilo enega od nosilcev igre Blaža Mahkovica, ki je počival zaradi težav z ahilovo tetivo. Pri domačih je Dalibor Đapa zbral 15 točk.

Rogaška prvi polfinalist
Košarkarji Rogaške so še drugič premagali GGD Šenčur, tokrat s 87:72 in se kot prvi uvrstili v polfinale.

Slatinčani, ki so nastopili brez Terryja Armstronga, na začetku tekme pa se je poškodoval še Domen Bratož, so zmago dosegli v zadnji četrtini, ki so jo z zbrano in preudarno igro dobili z 29:13. V dveh minutah in pol zadnjega dela so si varovanci trenerja Damjana Novakovića priigrali prednost 70:61, ki je gostje do konca niso več izničili.

Ključne vloge v napadu Rogaške so odigrali Daishon Smith s 24 točkami (trojke 5:11, 6 skokov, 5 podaj, indeks 26), Ronald Jackson, ki je 16 točkam dodal 15 skokov (indeks 32), ter Petar Vujačić z 18 točkami (met 5:14). Pri gostih je bil prvi strelec Jan Rebec (19 točk), najvišji statistični indeks pa je imel Dino Murić (17 točk, 10 skokov, indeks 24).