Potem ko je ljubljanska ekipa na prejšnjih dveh tekmah slabo metala z razdalje, so danes trojke takoj stekle in že v prvi četrtini jih je zadela sedem iz osmih poskusov, pod obročem pa je Heliosove težave s centri izkoriščal Alen Omić, ki je v prvi četrtini dosegel 11 točk.

Jaka Blažič (9 točk) in Alen Omić (11) sta bila v prvi četrtini gonilni sili Olimpijinega napada, na koncu pa je bil Alen Omić z 20 točkami in 11 skoki statistično najboljši igralec tekme. Foto: www.alesfevzer.com

Do pete minute je bil dvoboj pred 500 gledalci še dokaj izenačen (12:16), nato pa je do konca uvodne četrtine Helios dosegel le še dve točki, Olimpija pa 21.

Že pred polčasom (34:60) je Olimpija ob devetih zadetih trojkah vodila za več kot 30 točk (največ za 32 točk – 28:60), tako da nadaljevanje tekme ni postreglo s kakšno napetostjo. Heliosu sicer ni uspelo bistveno popraviti meta za tri točke (5/29), se je pa ob precej ležernejši igri tekmeca (v tretji četrtini le 11 točk Olimpije) približal na končnih -13.

Omić MVP finala

Najboljši strelec tekme je bil Heliosov košarkar Lenart Sirc s 23 točkami (iz igre 9/12), zbral je še devet skokov. Alenu Omiću je uspel dvojni dvojček: 20 točkam (za dve 7/10, trojke 1/2) je dodal 11 skokov. Že do polčasa je Omić dosegel 16 točk.

Na tribunah je bil tudi Goran Dragić, medtem ko je njegov brat Zoran Dragić po koncu javno razkril, da je Olimpija že podpisala pogodbo z novim trenerjem Zvezdanom Mitrovićem. Foto: www.alesfevzer.com

Cedeviti Olimpiji je tako tretje leto zapored uspel trojni trojček (osvojili so vse tri mogoče domače lovorike – državno prvenstvo, pokal in superpokal), kar pa vseeno kaj dosti ni popravilo vtisa slabe sezone, ki so jo začeli s trenerjem Simonijem Pianiganijem, končali pa z Zoranom Martićem.

Po koncu tekme so zmagovalcem podelili medalje, kapetan Jaka Blažič je sprejel pokal za prvaka, Alen Omić pa je dobil še eno priznanje za najkoristnejšega igralca (MVP) finala.

Helios je sedmič igral v finalu državnega prvenstva (tretjič zapored), ostaja pa pri dveh lovorikah (2007, 2016).