Domžalčani so imeli v prvem polčasu predvsem težave v obrambi, saj so prejeli kar 51 točk. Štajerci, ki so v Ligi za obstanek zasedli drugo mesto, so vodili večino prvega dela, 59 sekund pred koncem so imeli že 13 točk naskoka, polčas pa so dobili za devet.

Toda v nadaljevanju so domači vendarle zaigrali bolj zavzeto, boljša igra v obrambi se je obrestovala. Na 55. točki so tekmeca ujeli in pred zadnjo četrtino vodili za šest točk. Kazalo je, da so strli odpor tekmeca. Toda Šentjur se ni predal. Točno dve minuti pred koncem je z dvema uspešno izvedenima prostima metoma goste v vodstvo vrnil Tarik Brunčević (75:76).
Domače je ujela nervoza, kar so gosti z uspešnim izvajanjem prostih metov znali kaznovati. Povedli so že za sedem točk, ki jih Domžalčani niso več mogli izničiti.

Dalibor Đapa je dosegel 20 točk, eno več kot Jonathan Alexander Holmes. Pri Heliosu je bil s 14 točkami najučinkovitejši Carlbe Lee Ervin.

"Brejk" uspel tudi Slatinčanom
Tako kot na tekmi v Domžalah se je tudi v Šenčurju veselila gostujoča ekipa, ki je drugi del prvenstva igrala v ligi za obstanek. Rogaška je sicer večji del tekme zaostajala, udarila v zadnji četrtini, v napeti končnici pa si zagotovila zmago s 96:92.

Ob koncu tretje četrtine je bilo deset točk v korist Gorenjcev in ni bilo videti, da bi lahko Slatinčani dosegli zmago, še posebno ker so domači tudi dobrih šest minut pred koncem še imeli prednost sedmih točk. Toda Domen Bratož in Daishon Smith sta poskrbela za devet zaporednih točk in začela se je drama.

Razpoloženi Nejc Martinčič je domačim še zagotovil vodstvo s 86:85, Šenčurjani so tudi vodili s 87:86, toda nato je reči v svoje roke vzel Bratož, nad njim so domači delali prekrške, kar pa se jim ni obrestovalo.