Matjaž Smodiš ima kronične težave s hrbtom, zato ga selektor Jure Zdovc tudi v Novem mestu najverjetneje ne bo poslal v igro. Smoki je v Ljubljani igral 10 minut, drugi polčas pa presedel na rezervni klopi. Foto: MMC RTV SLO
Lepa zmaga nad evropskimi prvaki

Še posebej je razprodano dvorano v zadnjih 10 minutah navdušila "granitna" obramba, ki je nasprotniku dovolila le 6 točk. Na koncu je na semaforju pisalo 78:62. Visoka zmaga je še toliko bolj vredna, ker je bila dosežena brez Matjaža Smodiša, Bena Udriha in Saše Vujačiča.

Smodiš je sicer začel tekmo, vendar zaradi bolečin v hrbtu na klopi presedel celoten drugi polčas. Vprašljiv je tudi njegov današnji nastop v Novem mestu na drugem dvoboju proti Rusiji.

V razprodani dvorani Leona Štuklja tudi nocoj ne bo Bena Udriha, ki je bil zaradi težav s preponami na pregledu v ljubljanskem kliničnem centru, vendar so ugotovili, da ni nič hujšega. Na intenzivni terapiji zaradi poškodbe kolena je v Mariboru še vedno Vujačič. Dokončen odgovor o njegovem (ne)nastopu na evropskem prvenstvu bo znan v četrtek.

Po zmagi v soparnem Tivoliju, ki je reprezentanco gostil po 13 letih in bil po dolgem času spet razprodan, je bil zadovoljen tudi selektor Jure Zdovc: "Rusi imajo neugodno ekipo, zato smo morali gristi do konca. Veseli me predvsem igra v obrambi v zadnjem delu. Rad bi pohvalil fante. Nekateri so svojo priložnost odlično izkoristili."

Selektor Rusije David Blatt v pogovoru za MMC ni bil preveč razočaran: "V zadnji četrtini smo preprosto nehali igrati. Nisem zaskrbljen. Ravnokar smo končali bazične priprave in pozna se utrujenost. Slovenija ima izjemno moštvo, ki na evropskem prvenstvu lahko poseže zelo visoko." In kakšen je cilj evropskih prvakov brez Andreja Kirilenka in Johna Holdena na Poljskem: "Zdaj težko govorim o ciljih. Zaenkrat le to, da bi si zelo želeli uvrstiti med potnike za svetovno prvenstvo naslednje leto v Turčiji."