Jaka Lakovič je bil znova skoraj vso tekmo na parketu. Igral je igral ves drugi polčas, skupaj pa 38 minut in 20 sekund. Dosegel je 12 točk, pri čemer je poskušal le z meti za tri točke in bil zelo uspešen (4/6). Foto: Reuters
Erazem Lorbek in Ersan Ilyasova
Erazem Lorbek je tokrat dosegel le 6 točk, medtem ko je Ersan Ilyasova zadeval zlasti v prvi četrtini (12), na koncu pa je zbral 16 točk. Foto: Reuters
Boštjan Nachbar, Hidayet Turkoglu
Boštjan Nachbar je proti Turkom dosegel največ točk. Foto: EPA
Jure Zdovc
Bo Jure Zdovc našel uspešen recept tudi za Hrvate? Foto: Reuters
Slovenija si je že v ponedeljek priigrala nastop v četrtfinalu, vseeno pa je dvoboj proti Turčiji odigrala na polno in vsem poslala jasen signal, da je na Poljsko prišla po medaljo. Foto: KZS/Rok Klemenčič
Navijači Slovenije
Navijači Slovenije so bili spet zelo glasni, a to ni še nič v primerjavi s tistim, kar bodo pokazali v četrtfinalu. Foto: Reuters
Turška zgrešena trojka prinesla Hrvaško

Z zmago 69:67 je Slovenija, ki je zadela 13 trojk, osvojila prvo mesto v skupini F in med najboljših osem ekip stare celine odhaja s popotnico petih zmag in enega poraza (Španija, a po podaljšku). Oslabljena Slovenija, igrali niso Matjaž Smodiš, Goran Dragič in Domen Lorbek, je v drugi četrtini vodila že 19 točk (37:18), nato pa so Turki dosegli 14 točk zapored in tekma je bila odprta do konca, čeprav so nasprotniki za hip vodili le v tretji četrtini. Prav ob izteku 40 minut je Engin Atsür poskusil s trojko, vendar zgrešil. Boštjan Nachbar in Ersan Ilyasova sta bila s po 16 točkami prva strelca tekme.

Prva četrtina (24:15): strelski dvoboj Nachbar-Ilyasova
Jure Zdovc
zaradi poškodbe Domna Lorbka tekme ni začel s standarno peterko, ampak je priložnost dobil Samo Udrih. Po trojki Primoža Brezca, ki je grizel tudi v obrambi in hitro dosegel svoje povprečje skokov na tem EP-ju, je je Slovenija povedla s 5:0. Za Turke je prvih šest točk dosegel Ersan Ilyasova. V 8. minuti je Slovenija povedla za deset točk, potem ko je nezgrešljivi Boštjan Nachbar dosegel že svojo 10. točko. Ilyasova je bil edini, ki je zadeval pri Turkih in s trojko prvo četrtino končal pri 12 točkah. Prav ob koncu četrtine se je Nachbar z novim košem z njim izenačil po številu doseženih točk.

Druga četrtina (15:17): vodstvo za 19, nato padla zbranost
Po lepi akciji Klobučar-Golemac je Slovenija prvič povedla za 11 točk. Po 12 minutah se je s trojko (29:17) med strelce vpisal Lakovič. Tudi brez E. Lorbka so slovenski igralci prednost povišali na 31:17. Po novi Lakovičevi trojki na consko postavitev je Turkom grozil polom: 37:18. Ilyasova je bil na klopi, njegovi soigralci pa nerazpoloženi. A sledil je preobrat. Ilyasova se je vrnil v igro, Slovenci so se kar prehitro zadovoljili z visokim vodstvom, ob conskem "presingu" izgubljali žoge in Turčija je bila kar naenkrat v naletu. Z delnim izidom 14:0 je bila tekma znova odprta. Polčas: 39:32. Slovenija je skok v prvih 20 minutah dobila z 19:13.

Tretja četrtina (18:20): Turki za trenutek povedli
Samo Udrih, ki je že večkrat upravičil zaupanje selektorja Zdovca, je s trojko poskrbel za varnih 10 točk naskoka (44:34). Prednost se je hitro prepolovila, Turki pa so ob razpoloženem Hedu Türkogluju prišli le na -1 (44:33). V pravem trenutku je izza črte 6,25 sprožil Lakovič (47:43), a kaj, ko je takoj vrnil Onan, Erden pa je Turčiji priboril prvo vodstvo na tekmi (47:48). Jagodnikova trojka je prednost spet prevesila na slovensko stran. Za mirnejšo zadnjo četrtino je poskrbel Lakovič, ki mu obramba sicer ni pustila dihati, tokrat pa je našel prostor za novo trojko. Pred odločilnimi 10 minutami je bilo 57:52.

Zadnja četrtina (12:15): Atsür zgrešil met za zmago
Še naprej je žoga redko prišla pod obroč, zato je bilo vse odvisno od natančnosti zunanjih igralcev. Vroč je bil Jagodnik. Ko je zadel svojo tretjo trojko iz petih poskusov, je bilo 60:52. Turčija se je po delnem izidu 8:1 vrnila. Stvari je takrat v svoje roke vzel Nachbar. Potem ko smo v 2. in 3. četrtini pogrešali njegove točke, je štiri minute pred koncem zadel trojko.
Dragoceni točki (svoji prvi iz igre) je prispeval Uroš Slokar. Pri vodstvu 68:64 bi Slovenija v turško krsto že lahko zabila zadnji žebelj, toda 10 sekund pred koncem je S. Udrih nad Arslanom naredil osebno napako pri metu za tri točke (68:67). V novem slovenskem napadu so Turki seveda takoj naredili osebno napako, Udrih pa je zadel le en prosti met. Engin Atsür bi lahko s trojko Turčiji zagotovil zmago, vendar je v zadnji sekundi zgrešil.