Italijane je naposled rešil član Golden Stata Marco Belinelli. Foto: EPA
Hanno Möttöla
Hanno Möttöla, Finec z NBA izkušnjami, ni mogel preprečiti poraza Suomijev. Foto: EPA

Italija je v zadnji tretjini vodila že za 13 točk, a se Finci niso predali. Minuto in 40 sekund pred koncem so s prostima metoma Koponena izenačili na 75:75. Takoj v naslednjem napadu je za novo vodstvo - ki je bil hkrati tudi izid tekme - poskrbel Marco Belinelli. Finci so imeli na voljo še minuto za izenačenje ali celo zmago, vendar jim ni upelo.

Belinelli je bil s 23 točkami najučinkovitejših pri azzurrih, medtem ko je za domačine Hanno Möttölä dosegel 16 točk. Slovenski znanec Teemu Rannikko jih je natresel 11. Tri sekunde pred koncem je zgrešil trojko za zmago. V drugi tekmi je Belgija s 64:58 ugnala Portugalsko.

FINSKA - ITALIJA 75:77
Möttölä 16, Huff 12, Rannikko 11; Belinelli 23, Bargnani 21, Gigli 10.

FRANCIJA - ITALIJA
FINSKA - FRANCIJA
ITALIJA - FINSKA

Za preostalo vozovnico, ki pelje na evropsko prvenstvo, bosta v medsebojnem obračunu odločila zmagovalca skupin.