Vasilije Micić (desno) je bil z 19 točkami in petimi podajami statistično najučinkovitejši igralec dvoboja vodilni ekip letošnje Evrolige. Foto: EPA

Izid 74:74 v 38. minuti je napovedoval napeto končnico. Ključna sta bila trojka Rodriguea Beaboisa (75:79) in uspešen met za dve točki Shana Larkina (78:81). V dvoboju odličnih organizatorjev igre je bil Larkin (23 točk ob metu za tri 4/9, štiri podaje, dve ukradeni žogi) uspešnejši od Mika Jamesa (20 točk, šest zgrešenih trojk in šest izgubljenih žog), ki je pol minute pred koncem zgrešil tudi trojko za izenačenje.

Najkoristnejši igralec tekme (MVP) je bil sicer Vasilije Micić z 19 točkami in petimi podajami ter statističnim indeksom 24.

Zoran Dragić ustavlja Gabriela Decka. Foto: EPA

CSKA je imel v preteklosti na medsebojnih tekmah precej več uspeha, v Moskvi ni izgubil že od leta 1999. Ekipa iz Carigrada je dobila tudi nekaj zadoščenja za poraz v finalu lanskega zaključnega turnirja Evrolige.

Tesen poraz Dragićeve Baskonie v Madridu

Slovenca v Evroligi sta parket zapustila poražena. Zoran Dragić, ki je pred dnevi okrepil Baskonio, je tesno izgubil proti madridskemu Realu, s 70:69. Dragić je v 18 minutah dosegel devet točk. Tekmo je odločil Facundo Campazzo z zadetim prostim metom dve sekundi pred koncem, potem ko so gostje tik pred koncem tekme pri izidu 69:69 nespametno naredili osebno napako. Žan Mark Šiško pa je v dresu Bayerna klonil pri Asvelu (75:65). Šiško je v 11 minutah dosegel šest točk.

Evroliga, 23. krog:
CSKA MOSKVA - ANADOLU EFES
80:82 (16:25, 21:16, 20:17, 23:24)
James 20, Voigtmann 15; Larkin 23, Micić 19 točk in 5 podaj.

ŽALGIRIS - OLYMPIACOS
94:69 (22:17, 24:20, 23:11, 25:21)
Milaknis 19, Walkup, Rivers in Geben po 12; Vezenkov 15.

OLIMPIA MILANO - ALBA BERLIN
96:102 (25:27, 20:18, 28:30, 23:27)
Micov 20; Eriksson 22, Thiemann 13.

ASVEL - BAYERN
75:65 (16:18, 18:17, 20:16, 21:14)
Payne in Taylor 15; Lessort, Lučić 14, Šiško 6 (3/3) in 2 skoka v 11 minutah.

REAL MADRID - BASKONIA
70:69 (14:19, 23:19, 16:11, 17:20)
Thompkins 20, Campazzo, Deck 10; Shields 14, Dragić 9 (3/10) in 3 skoki v 18 minutah.