Nikola Mirotić in soigralci so zapravili 18 točk naskoka, v končnici pa se jim je uspelo zbrati. Foto: EPA

Madridčani so pred dvema dnevoma izgubili proti CSKA-ju s 55:60, tudi tokrat pa so bili popolnoma nemočni. Himki je dve minuti pred koncem povedel s 102:82, zadnjih 12 točk pa je dosegel Real, vendar je s tem le preprečil polom.

Ob odsotnosti poškodovanega Anthonyja Randolpha je bil najboljši strelec Reala Mickey Jordan z 20 točkami, pri gostiteljih pa je blestel Aleksej Šved z 21 točkami, 13 podajami in petimi skoki. Za Madridčane, ki so pred tem dosegli 13 zmag v nizu, je to peti poraz v sezoni.

Fenerbahče po katastrofalnem začetku do preobrata
12.800 gledalcev se je zbralo v dvorani Ulker Sports, ki pa na začetku tekme niso bili zadovoljni, saj Fenerbahče skoraj štiri minute ni dosegel niti točke. Barcelona je povedla z 11:0 in uvodno četrtino dobila s 24:12. Malcolm Delaney je povišal na 12:30 na začetku druge četrtine, nato pa so se izbranci Željka Obradovića prebudili in ujeli priključek do odmora (39:42).

Delaney blestel v končnici
Na začetku zadnje četrtine so gostitelji nanizali šest zaporednih točk in prevzeli vodstvo po košu Alija Muhammeda (62:61). Barcelona je pripravila silovit odgovor, blestel je Delaney, ki je zadel dve trojki in dve minuti pred koncem so si Katalonci priigrali odločilno prednost (66:76).

Pri Fenerbahčeju je bil razigran le Kostas Slukas s 14 točkami, 11 podajami in 7 skoki. Najboljši strelec tekme je bil Victor Claver, ki je prispeval 17 točk, zadel je vse tri mete izza črte.

Bayern, ekipa edinega slovenskega igralca v tekmovanju Žana Marka Šiška, ki pa tokrat znova ni dobil priložnosti za igro, je izgubil z Olympiacosom z 72:89.