Barcelona je na drugem mestu, potem ko je izgubila le proti Realu iz Madrida, ki je še neporažen. Foto: EPA

Barca je na začetku druge četrtine po atraktivni akciji Nikole Kalinića in Jabarija Parkerja prvič povedla z dvomestno razliko. V 15. minuti si je priigrala 15 točk naskoka, v zadnjih petih minutah prvega polčasa je dala le še pet točk, na drugi strani pa jih je Zvezda 18. V tretji so Katalonci še enkrat razliko dvignili na deset, pred zadnjimi desetimi minutami pa je zaostanek beograjska zasedba stopila na -3.

Rdeče-beli so ves držali korak s favoriziranim španskim velikanom, toda preobrat jim vendarle ni uspel. Štiri minute pred koncem je Dejan Davidovac zadel za 76:75, nato pa je Zvezda zapravila tri napade za vodstvo. Ob vstopu v zadnji dve minuti je potem Kalinić, ki je k Barci prestopil prav iz srbskega prvaka, položil za +3. Luka Mitrović je na drugi strani s košem in zadetim prostim metom izenačil, zatem pa je bil uspešen Jan Vesely.

Češki center je sicer zgrešil dodatni prosti met, je bil pa natančen Nicolas Laprovittola, potem ko je gostujoči trener Janis Sferopulos dobil tehnično napako. Miloš Teodosić je nato izgubil žogo, ko se je zdelo, da so jo zapravili tudi gostitelji, pa je Parker s težkega položaja zadel za +5. Teodosić je s trojko vlil še zadnje upanje Zvezdi, toda Alex Abrines je kaznoval tehnično napako Mitrovića, Vesely pa je s črte prostih metov potrdil zmago.

Parker je bil z 20 točkami (7/9 za dve, 2/3 za tri) prvi strelec domače vrste, 18 (6/8 iz igre) pa jih je dodal Willy Hernangomez. Mitrović je bil z 22 najboljši pri Zvezdi, pri kateri je Mike Tobey, ki je lani nosil dres blaugrane, prispeval šest. Slovenski reprezentant je ujel še dve odbiti žogi. Skok so sicer gostje dobili s kar 44:27, pri napadalnih je bilo razmerje celo 18:4.