Nikola Mirotić je zadel le tri od osmih metov iz igre, a v ključnem trenutku se je znova izkazal. Foto: EPA

Že pred nekaj tedni je zmanjkalo vstopnic za obračun v kultnem Pionirju, kjer je bilo zelo glasno že ob predstavitvi igralcev. Crvena zvezda je po prihodu trenerja Duška Ivanovića ujela pravi ritem in v Beogradu je bil na sporedu nov spektakel pred 7500 gledalci.

Tomaš Satoransky je zadel pet trojk. Foto: EPA

Petrušev zrežiral veliko vrnitev rdeče-belih
Katalonci so v uvodni četrtini uspeli malce ohladiti razgrete navijače (17:28). Tomas Satoransky je zadel štiri trojke, Nikola Kalinić pa je dodal sedem točk. Do odmora so se rdeče-beli na krilih Filipa Petruševa (15 točk v prvem polčasu, 6/6 iz igre) približali na 40:43.

Tudi na začetku drugega polčasa se je nadaljeval silovit nalet Crvene zvezde. Petrušev je že pred koncem tretje četrtine zbral 24 točk, Luka Mitrović pa je še pred piskom sirene povišal na 65:57. Isti igralec je iz težkega položaja zadel trojko od table ob izteku napada, osem minut pred koncem je na semaforju pisalo 72:60.

Vzdušje v kultnem Pionirju je bilo imenitno. Foto: EPA

Abrines zadel tri trojke, Mirotić pa izsilil podaljšek
Barcelona je v končnici zaigrala na daljše napade, prišla je do izdelanih metov izza črte. Alex Abrines je zadel kar tri trojke, Sertac Sanli pa je izenačil na 79:79. Nemanja Nedović je imel mirno roko pri prostih metih in osem sekund pred koncem je Crvena zvezda povedla s 84:81. Gostje niso imeli več minute odmora, Nikola Mirotić pa je iz zelo težkega položaja z desne strani zadel izjemno trojko (84:84).

Higgins blestel po izključitvi Jasikevičiusa na začetku podaljška
Trener Barce Šarunas Jasikevičius se je vseskozi jezil na sodnike, ki so ga mirno poslušali v rednem delu, na začetku podaljška pa je prejel dve tehnični napaki že po 33 sekundah. To je še podžgalo igralce Barcelone, ki so se izkazali v podaljšku. Higgins je nanizal sedem točk, Satoransky je zadel trojko, Mirotić pa je potrdil zmago z dvema prostima metoma 40 sekund pred koncem.

Poraz Fenerbahčeja v Bologni
Virtus je v Bologni premagal Fenerbahče z 92:88. Odločilna sta bila zadeta prosta meta Marca Belinellija pet sekund pred koncem, ki je Turkom preprečil, da bi s poskusom za tri točke skušali iztržiti podaljšek. Belinelli je bil z 18 točkami tudi najboljši strelec domačih. 26 točk je za goste dosegel Johnathan Motley.

Španski obračun vodilnih ekip je dobila Baskonia, ki je bila na domačem parketu boljša od madridskega Reala z 92:86.

16. krog:
CRVENA ZVEZDA – BARCELONA
* 94:99 (17:28, 23:15, 25:14, 19:27)
Nedović (8/11 za dve, 0/6 za tri) in Petrušev (10/14 iz igre in 9 skokov) po 24, Mitrović 18, Dobrić 14; Satoransky 19 (5/6 za tri), Higgins 15, Abrines 14, Tobey ni igral.
* – po podaljšku

PANATHINAIKOS - OLYMPIACOS 71:95
Bacon 30 (6/8 za tri), Williams 14; Fall 19 (9/10 za dve), Canaan 17 (4/7 za tri), Papanikolau 13 (5/5 za dve).

ASVEL - ALBA BERLIN 79:91
Kahudi 14, Obasohan 12; Smith 21 (4/8 za tri), Thiemann 14.

VIRTUS BOLOGNA - FENERBAHČE 92:88
Belinelli 18, Jaiteh 14; Motley 26 (11/14 iz igre).

BASKONIA – REAL MADRID 92:86
Howard 28 (6/11 za tri), Geidraitis 21; Deck 17 (3/5 za tri), Williams Goss 16.

MACCABI TEL AVIV – ANADOLU EFES 80:72
Brown 23, DiBartolomeo 12; Clyburn 20.

PARTIZAN – BAYERN 83:77
17.574; Exum 19, Lessort 16; Hunter 16 in 14 skokov, Jaramaz in Rubit po 14.

OLIMPIA MILANO – VALENCIA 90:79
Baron 24 (4/8 za tri), Davies 17; Dubljević 26 (3/4 za tri), Prepelič 12 (1/1 za dve, 2/5 za tri, prosti meti 4/4) in 2 podaji v 17 minutah.

MONACO – ŽALGIRIS 84:82
Okobo 22 in 9 podaj, Diallo in Ouattara po 14; Smits 18, Evans 17.