36-letni Miloš Teodosić je bil razred zase na parketu kultnega Pionirja. Foto: EPA

9563 gledalcev v Wizink Centru tokrat ni uživalo v napeti predstavi, ki sta jih ekipi prikazali v nepozabnem četrtfinalu v lanski sezoni. Beograjčani so dobili prvi dve tekmi v Madridu, nato se je Real dvakrat rešil v peklu Štark Arene, peto tekmo pa je 10. maja na domačem parketu dobil z 98:94, potem ko je zaostajal že za 18 točk. Na zaključnem turnirju v Kaunasu je Real v finalu premagal Olympaicos.

Real Madrid nadaljuje sijajne predstave v letošnji sezoni. Vse dvome so varovanci Chusa Matea razrešili v tretji četrtini, ki so jo dobili z 28:15. Po 30 minutah so povedli s 76:51 in srečanje je bilo odločeno.

Željko Obradović se je znova jezil v Madridu. Foto: EPA

Pri Madridčanih je Džanan Musa dosegel 23 točk, pri Partizanu, ki je na lestvici ostal četrti z devetimi zmagami in sedmimi porazi, pa Bruno Caboclo 18.

Veteran Teodosić neustavljiv
Maccabi je gostil Crveno zvezdo v dvorani Aleksandra Nikolića, ki je sicer dom rdeče-belih. To prednost so Mike Tobey in soigralci unovčili (92:98).

Najbolj se je izkazal Miloš Teodosić, ki je prispeval 27 točk in 14 podaj. 36-letnik je spomnil na leto 2010, ko je bil MVP Evrolige v dresu Olympiacosa.

Najboljši točkovni izkupiček sezone je imel tudi center Mike Tobey. Slovenski reprezentant je v dobrih 13 minutah dosegel 12 točk (5/9 iz igre), v statistiko pa je vpisal še po skok in podajo. Wade Baldwin je bil najboljši strelec Maccabija z 22 točkami.

"Miloš je bil izjemen. Vsi se zavedamo, da je prav poseben talent. Ni le dosegel veliko točk, ampak je razigral soigralce. On je zrežiral zmago. Bil je pravi vodja na parketu," je bil navdušen trener Crvene zvezde Joanis Sfairopoulos.

16. krog:
MACCABI – CRVENA ZVEZDA 92:98
Baldwin 22 (4/5 za tri), Brown 20 (4/5 za tri); Teodosić 27 (2/3 za dve, 6/9 za tri, prosti meti 5/5) in 14 podaj, Bolomboy 20, Giedraitis 16, Tobey 12 (3/4 za dve, 2/5 za tri), 1 skok in 1 podaja v 13 minutah.