Zach Leday in Željko Obradović sta se veselila velike zmage nad vodilno ekipo Evrolige. Foto: EPA

Evforija v Beogradu je na vrhuncu, takega tedna za košarkarske sladokusce ni bilo že dolgo časa. V nedeljo v Štark Areno prihaja Cedevita Olimpija, v torek Barcelona, v petek pa še madridski Real.

Željko Obradović je le redko zadovoljen s predstavami svojih izbrancev, tokrat pa so se zares izkazali z obrambo v drugi četrtini, ki so jo dobili z 21:12. Ob odmoru je imel Partizan 14 točk naskoka (48:34). Gostje iz Pireja, ki so do današnjega večera v Beogradu nanizali 21 zmag na zadnjih 22 tekmah v vseh tekmovanjih, so precej bolje zaigrali v tretji četrtini. Kostas Slukas je znižal na 60:52 po 30 minutah.

V zadnji četrtini se je gostiteljem odprl še met izza črte in Olympiacos je bil v izgubljenem položaju. James Nunnally je prispeval 19 točk, Kevin Punter 17, Dante Exum pa 15. Najboljši strelec tekme je bil Shaquille Mckissic z 21 točkami, a je imel premalo razigranih soigralcev.

Obradović: To je bil nepozaben večer
"Zelo sem zadovoljen z igro, le v tretji četrtini nismo bili pravi. Večji del tekme je bila obramba odlično, igrali smo pametno in nadzorovali potek srečanja. Ko je žoga hitro zaokrožila, smo si priigrali odprt met. To je bil nepozaben večer, hvala zvestim navijačem," je bil zadovoljen Obradović.

Lessort: Poslali smo sporočilo tekmecem
"Velika zmaga proti najboljši ekipi v Evropi. S tem smo poslali sporočilo tekmecem. Na domačem parketu lahko v takem vzdušju premagamo vsako ekipo v Evropi. Občutek je res izjemen," je bil navdušen Matthias Lessort.

Mirotić in Tobey vodila Barco do zmage v Atenah
Košarkarji Barcelone so v v gosteh premagali Panathinaikos z 88:74. S 16 točkami se je izkazal slovenski reprezentančni center Mike Tobey.

Mike Tobey je dosegel svoj strelski rekord v dresu Barcelone. Foto: EPA

Barca je po dveh porazih v nizu zdaj vpisala dve zaporedni zmagi. Trenutno je pri izkupičku 20:10, na drugi strani pa je Pao pri desetih zmagah in 20 porazih. V Oaki so Katalonci pobudo prevzeli v drugi četrtini, toda Atenčanov jim ni uspelo streti vse do zadnjih minut. Šest točk je bila razlika pred zadnjimi desetimi minutami, ko so ostale še štiri, pa le pet.

Nato je bil izza črte uspešen Nikola Mirotić, ki je bil s 26 točkami najbolj razigran posameznik tekme. Ko je za tri zadel še Tobey, je dobri dve minuti pred koncem blaugrana povedla s 83:72 in dvoboj je bil odločen. Naturalizirani slovenski reprezentant je igral 20 minut, v statistiko pa vpisal še štiri skoke in tri podaje. Zadel je oba meta za dve, trojke pa je metal 4/6.

Zvezda ohranja možnosti za končnico

Crvena zvezda je z zmago nad Baskonio ohranila sicer minimalne možnosti za uvrstitev med osem. Rdeče-beli so v Pionirju slavili s 74:63. Baski so sicer pred to tekmo v povprečju dajali kar 86 točk na tekmo, kar je največ v Evroligi, v Beogradu pa niso našli rešitve za čvrsto domačo obrambo. Zvezda je v prvem polčasu ostala brez poškodovanega Luce Vildoze, pobudo pa prevzela v tretji četrtini.

V zadnji četrtini je Darius Thompson s šestimi zaporednimi točkami znižal zaostanek, a je s trojko odgovoril Facundo Campazzo, nato pa sta zadela še Nemanja Nedović, ki je bil z 20 točkami prvi strelec tekme, in Luka Mitrović, tako da je bila razlika minuto in pol pred koncem dvomestna. Zvezdo zdaj vodi Duško Ivanović, ki je v treh epizodah skupaj 11 sezon sedel na klopi Baskonie in jo popeljal do treh naslovov španskega prvaka.