Džanan Musa je bil zelo razigran ob novi zmagi Reala. Foto: EPA

Izjemen začetek sezone evropskih prvakov, ki so osemkrat zmagali v Evroligi, devetkrat v španskem prvenstvu, dve zmagi pa so vpisali še v španskem superpokalu. Kraljevi klub je odlično že začel dvoboj, v prvi četrtini dosegel 30 točk in povedel z dvomestno razliko. Najvišja je znašala kar 30 točk ob koncu tretje četrtine. Madridčani so zbrali ar 27 asistenc, deset več od tekmecev. Imeli so tudi osem blokad, medtem ko Monačani nobene.

Odstotek meta za dve domače vrste je bil izvrsten, kar 86-odstoten, na drugi strani pa gostov le 39. Džanan Musa je bil z 21 točkami in indeksom 29 prvo ime srečanja. 14 točk je pristavil Sergio Llull, 12 in 11 skokov Vincent Poirier, ki je podelil pet blokad, z 12 točkami, sedmimi skoki, štirimi asistencami in tremi blokadami pa je statistiko napolnil Walter Tavares. Donatas Motiejunas je bil s 14 točkami prvi strelec Monaca.

Olympiacos, ki je v lanskem finalu klonil pred Realom, je z 88:83 premagal Crveno zvezdo. Pirejčani so z 19:9 dobili tretjo četrtino, ko so prevzeli pobudo. Razmerje v asistencah je bilo 26:14. Alec Peters je z 28 točkami postavil osebni rekord. 14 točk in 14 skokov je zbral Moustapha Fall. S 26 točkami je bil na beograjski strani najboljši Nemanja Nedović. Slovenski reprezentant Mike Tobey je v nekaj manj kot 15 minutah prispeval sedem točk, ujel pa je štiri odbite žoge.