Real Madrid in Crvena zvezda imata zdaj enak izkupiček treh zmag in dveh porazov. Foto: EPA

Kraljevi klub v novo sezono ni vstopil najprepričljiveje, na domačem parketu pa je proti rdeče-belim iz Beograda pokazal svojo moč. Džanan Musa je bil s 17 točkami prvi domači strelec, Facundo Campazzo pa jih je dodal 13. Miloš Teodosić je bil z 11 edini dvomesten pri jadranskih prvakih. Madridčani so bili boljši v skoku (42:34), zbrali so kar 14 asistenc več (26:12) in za dve metali 72-odstotno, medtem ko so Beograjčani, ki so bili z dobrim začetkom evroligaške sezone celo na vrhu lestvice, 40-odstotni.

Najvišja domača prednost je znašala 28 točk. Zvezda je vodila le s prvim košem na tekmi, že nanj pa je Real odgovoril s serijo 10:0. Že v uvodni četrtini so si gostitelji priigrali dvomestno prednost, ki so jo potem le še poviševali. Gostom se je poznala odsotnost prvega centra Joela Bolomboya, ki je poškodovan, njegova menjava Filip Petrušev, ki se vrača v Beograd na posojo iz Olympiacosa, pa še ni bil na voljo.

Samar zaigral prvič v tej sezoni

Po okrevanju po poškodbi je prvič v sezoni zaigral Žiga Samar. Slovenski organizator igre je na gostovanju Albe v Vitorii igral pet minut in prispeval dve točki. Baskonia je sicer berlinsko ekipo ugnala z 80:57.

Drugi beograjski velikan, Partizan, je klonil na domačem terenu. Prvo zmago sezone je vpisal Virtus, ki je v kotlu Štark Arene slavil s 70:69. Junak bolonjske zmage je bil Will Clyburn, ki je prispeval 27 točk, vključno z zmagovitim košem. 12 točk in deset skokov je dodal Isaia Cordinier. Z 20 točkami je bil prvi mož črno-belih Tyrique Jones.

Beograjčani so v drugem polčasu povedli za devet, a se je Virtus hitro vrnil. V izenačeni zadnji četrtini so gostje prvič povedli slabe štiri minute pred koncem. Ko je ostalo 68 sekund, je Iffe Lundberg, ki je zadnji dve leti igral v Bologni, zadel za 69:68, po zapravljenih napadih na obeh straneh pa je bil nato uspešen Clyburn. 12 sekund je še ostalo Partizanu, toda Lundberg ni bil natančen, po napaki Daniela Hacketta je trojko za zmago metal še Frank Ntilikina, a je bil tudi on neuspešen.

5. krog:
PARTIZAN – VIRTUS BOLOGNA 69:70
T. Jones 20; Clyburn 27, Cordinier 12.

ŽALGIRIS – MACCABI TEL AVIV 78:63
Ulanovas 14, Giedraitis 13; Lee 17.

MONACO – PARIS 80:87
Okobo, Jaiteh in James po 13; Shorts 28 in 10 podaj, Ward 15.

BASKONIA – ALBA BERLIN 80:57
Howard 26, Luwawu-Cabarrot 11; Hermannsson 16 ... Samar 2 (met 1/3) in skok v 5 minutah.

ARMANI MILANO – ANADOLU EFES 84:96
Mirotić 29, Nebo je poškodovan; Bryant 19, Thompson 17.

REAL MADRID – CRVENA ZVEZDA 95:72