Pogovor dveh izjemnih košarkarjev Nikole Mirotića in Vasilisa Spanulisa. Foto: EPA

Srečanje v Valencii bi sicer moralo biti v 4. krogu, Peterburžani pa nadaljuje izjemno prepričljive igre v gosteh. Po uspehu v Španiji so pri sedmih zmagah in treh porazih, slavili pa so na vseh šestih gostujočih obračunih. Preobrat je Zenitu uspel v tretji četrtini, ko je po zaostanku šestih točk ob polčasu pred zadnjimi desetimi minutami povedel za pet, tekmo pa je po zmanjšanju zaostanka Valencie sklenil s serijo 10:0. Austin Hollins je dal 20 točk, blestel pa je Kanadčan slovenskega rodu Kevin Pangos, ki je 12 točkam dodal prav toliko podaj. Pri Valencii je bil prvi strelec Bojan Dubljević z 18, Prepelič pa je v dobrih 18 minutah zadel dva prosta meta in en poskus iz igre, štirikrat pa je bil nenatančen izza črte.

V preloženi tekmi 9. kroga je Barcelona, ki je bila predtem najuspešnejša z le dvema porazoma, gostila Olympiacos in presenetljivo klonila (88:96). Pirejčani, ki so vodili ves čas, so prekinili niz devetih domačih zmag Kataloncev. Gostje so tekmo odprli z 12:0, najvišja prednost pa je znašala 15 točk. Barca se je sicer vrnila v igro, izenačila na 77, a je Olympiacos nemudoma odgovoril in dvoboj odločil v svojo korist. Hassan Martin je bil prvi strelec tekme s 17 točkami, Kostas Slukas pa se je izkazal s 15 točkami in desetimi podajami. Nikola Mirotić je bil s 16 točkami najuspešnejši pri Barceloni, ki je na zadnjih treh tekmah doživela drug poraz.

V četrtek in petek bodo odigrane tekme 13. kroga Evrolige.