Miha Zupan je blestel pod košem, a vse skupaj ni bilo dovolj. Foto: MMC RTV SLO

Slovenci so v tretji četrtini po slabšem začetku tekme povedli že za devet točk, a so se njihovi nasprotniki vrnili. Pet minut pred koncem tekme so izid izenačili, nato pa povedli po uspešnem metu za tri točke.

Pri poražencih je dal največ točk Sašo Lukič, 20, Miha Zupan je zbral dvojnega dvojčka, 19 točk in 17 skokov.

Slovence zdaj čakata v rednem delu še tekmi proti Keniji in Avstraliji. Slovenci so v prvem krogu klonili proti ZDA z 62:77.
Dve suvereni zmagi Kegla
Na teniškem turnirju je Marino Kegl, ki pri 18 letih prvič nastopa na olimpijskih igrah gluhih, brez težav opravil s tekmecem v prvem krogu. Indijca Quadrija Shafaya je premagal s 6:0 in 6:0. Le za odtenek več dela je imel nato v drugem krogu, ko je po le 47 minutah s 6:1 in 6:0 odpravil še Turka Ismaila Yilmaza. Precej težja naloga pa ga zdaj čaka v tretjem krogu, saj bo njegov tekmec prvi nosilec turnirja in najboljši gluhi teniški igralec, Francoz Laurent Mikael.