Goran Dragič je v dobre pol ure naredil dve osebni napaki. Takole se je razburjal ob drugi. Foto: EPA
Wesley Mathews
Wesley Mathews je bil eden od junakov v dresu Utaha. V 23 minutah je iz igre metal 6/13. Foto: EPA
LeBron James
LeBron James je v drugi četrtini dosegel 20 točk. Foto: Reuters
Dwyane Wade
Dwyane Wade (met iz igre: 10/21) je imel nekoliko boljši odstotek meta iz igre od LeBrona Jamesa (9/23), a je v zadnji akciji izničil ves trud. Foto: Reuters

To je bilo sicer premalo za njegov Phoenix, ki je v gosteh izgubil s 124:115. Slovenski reprezentant je bil v 31 minutah izjemen - za tri točke je metal 6/7, za dve pa 4/6. Z 32 točkami je popravil tudi slovenski strelski rekord v Ligi NBA (Beno Udrih - 30 točk). Njegov soigralec Steve Nash je podelil 15 podaj, s čimer je postal šele osmi igralec, ki je v Ligi NBA zbral vsaj 8.000 podaj.

Sunsi v 2. četrtini 45 točk, nato do konca le še 46
Sonca so bila sicer dolgo časa v igri za zmago, saj so ob polčasu vodili z 69:58. Vso prednost so si nabrali v drugi četrtini, v kateri so dosegli kar 45 točk. A njihova igra v napadu je nato strmo padala, saj so v tretji četrtini dosegli 27 točk, v zadnjih 12 minutah pa samo še 19. Jazz je v obeh zadnjih četrtinah dosegel po 33 točk.

Boozer ujel kar 20 odbitih žog
Pri gostiteljih sta blestela Carlos Boozer (21 točk in 20 skokov - petič v karieri je na eni tekmi dosegel po 20 točk in skokov) ter novinec Wesley Matthews. Slednji je z 21 točkami dosegel rekord kariere.

Utah dosegel strelski rekord sezone
"V drugem polčasu smo bolje igrali v obrambi, omejili smo jih pri metih za tri točke. Upal sem v preobrat, moram pa priznati, da sem bil vseeno presenečen," je bil po zmagi zadovoljen domači trener Jerry Sloan. 124 točk je strelski rekord njegovih varovancev v letošnji sezoni.

Wade in James dosegla po 32 točk
V derbiju večera je Cleveland v gosteh ugnal Miami z 92:91. To je bil veliki obračun dveh superzvezdnikov - Dwyana Wada in LeBrona Jamesa. Oba sta na koncu končala pri 32 točkah, a potezo več je imel James, ki zdaj v medsebojnih obračunih vodi z 12:9 v zmagah.

James "prebral" namero
Tik pred koncem tekme so gostitelji vodili z 91:90 in imeli napad. Wade je skušal narediti "potezo več" in Jamesa preigrati s podajo za hrbtom. James je potezo prebral, ukradel žogo in zdrvel v protinapad, v katerem je nato točki dosegel s prostima metoma. Heati so imeli še čas za zadnji napad, a je Wade met s šestih metrov zgrešil.

Liga NBA, tekme 25. januarja:
UTAH - PHOENIX 124:115
Kirilenko 25, Boozer (20 skokov) in Matthews po 21; Dragič 32 (prosti meti: 6/8, met za 2: 4/6, za tri: 6/7), 3 skoki in 3 podaje v 31 minutah, Frye 21, Nash 15 in 15 podaj.

PHILADELPHIA - INDIANA 98:109
Iguodala 22, Iverson 20; Granger 26, Jones 18, Murphy 12 skokov.

BOSTON - LA CLIPPERS 95:89
Pierce 22, Garnett 17, Rondo 16 in 12 podaj, Perkins 15 skokov; Butler 17.

MIAMI - CLEVELAND 91:92