Ko te postavljajo ob bok LeBronu Jamesu, je jasno, da si zaslužiš igranje na tekmi vseh zvezd All-Star. Foto: EPA/Reuters
Kevin Durant
Ameriški ostrostrelec Kevin Durant je imel spet izjemen večer in je postavil osebni rekord kariere. Foto: Reuters
Blake Griffin in Carmelo Anthony
V obračunu New Yorka in La Clippersev sta bila najboljša strelca Blake Griffin in Carmelo Anthony. Foto: Reuters

Za slovenske ljubitelje košarke je bila v Ligi NBA v ospredju tekma v US Airways Centru. Ko je Dragić na začetku drugega polčasa izenačil na 58, je gostom uspel delni izid 4:13 in Phoenix se ni mogel več približati na manj kot tri točke. Dragić je dosegel 28 točk, čeprav je zgrešil vse štiri poskuse za tri točke. Imel je tudi sedem podaj in pet skokov. V tej sezoni je njegovo povprečje 19,3 točke in šest podaj, met iz igre pa je 48,2-odstoten. Edini igralec, ki se lahko še ponaša s tako lepimi številkami (vsaj 19 točk, šest podaj in 48-odstoten met) je LeBron James. Od sezone 1997/98 je vsak igralec, ki je imel takšno statistiko, zaigral na tekmi All-Star.

Lakersi do preobrata proti večnim tekmecem
Obračun Bostona in LA Lakersov je bil dramatičen, čeprav sta obe ekipi daleč od nekdanjega sijaja. Gostje iz Los Angelesa so z delnim izidom 11:0 zmagali (104:106), s tem pa so prekinili niz šestih porazov. 17. junija 2010 sta se najuspešnejši ekipi v zgodovini Lige NBA pomerili na sedmi tekmi finala, ki so jo Lakersi dobili s 83:79. Od takrat se je veliko spremenilo. Ray Allen, Kevin Garnett in Paul Pierce so odšli iz Bostona, pri Lakersih so prav tako nastale korenite spremembe, letos pa imajo še smolo s poškodbami. Kobe Bryant, Xavier Henry, Steve Blake, Jordan Farmar in Steve Nash so še vedno odsotni, Nick Young pa je odslužil eno tekmo kazni zaradi prerivanja v sredo v Phoenixu.

Rondo zgrešil trojko za podaljšek
Boston je vodil večji del tekme, največ za 13 točk, blestel je novinec Kelly Olynyk, ki je imel večer kariere (25 točk). Po polaganju Geralda Wallacea tri minute pred koncem se je zdelo, da bodo Celticsi mirno pripeljali srečanje do konca (104:96). Wesley Johnson, Jodie Meeks in Kendall Marshall so zadeli tri trojke zapored in Lakersi so povedli (104:105) minuto pred koncem. Avery Bradley in povratnik po poškodbi Rajon Rondo nista bila natančna. Johnson je dobil izjemno pomemben skok za žogo 16 sekund pred koncem proti Wallaceu, sijajni Ryan Kelly (20 točk - rekord kariere) pa je zadel dva prosta meta. Rondo je zgrešil trojko z desne strani za podaljšek.

Durant do rekorda kariere
Oklahoma City je s 127:121 premagala Golden State. Kevin Durant je s 54 točkami (19/28 iz igre) postavil rekord sezone v Ligi NBA in svoj osebni rekord kariere. Na derbiju zahoda je bil Portland s 100:109 boljši od San Antonia. LaMarcus Aldridge je blestel s 26 točkami in 13 skoki. Manu Ginobili je za San Antonio dosegel 29 točk (največ v tej sezoni), toda nobene v zadnji četrtini, ki jo je Portland dobil z 22:32. Omeniti velja še izključitev trenerja Gregga Popovicha sredi tretje četrtine. Šov Blaka Griffina (32 točk) je v Madison Square Gardnu LA Clipperse popeljal do zmage nad Knicksi (95:109), ki so bili poraženi tretjič zapored. Učinek Carmela Anthonyja (26 točk ob slabem metu iz igre 4/23 in 20 skokov) je bil premalo. Beno Udrih ni igral.