Do poškodbe desnega gležnja je bil Beno Udrih nesporno prvo ime Memphisa v seriji, saj je v skupnih 32 minutah igre Portlandu nasul kar 28 točk. Foto: Reuters
Beno Udrih in Nick Calathes (Memphis Grizzlies) - Damien Lillard (Portland Trail Blazers)
Damien Lillard se je proti Memphisu in Udrihu razigral šele ob koncu tekme, ki pa je bila bolj ali manj že odločena. Foto: Reuters
Tim Duncan (San Antonio Spurs)
Veteran Tim Duncan več kot očitno ne želi izpustiti naslova prvaka iz rok. Najboljši strelec napete tekme v Los Angelesu je izvrstno odigral, kljub temu, da mu je v podaljšku grozil usodni šesti osebni prekršek. Foto: Reuters
Pero Antić (Atlanta Hawks)
Silovito zabijanje Pera Antića v 3. četrtini prek centrov Brooklyna, na koncu večera je Makedonec prispeval 8 točk v 13 minutah. Foto: Reuters

Pravi All Star strelski šov s prve tekme in izjemen prispevek na začetku ključne 2. četrtine, ki so jo Grizzlies dobili z 31:18, je bil vzrok za zaskrbljene poglede na domači klopi in vzdihe navijačev v FedEx Forumu, ko je v 17. minuti 32-letni Slovenec ob pomoči fizioterapevta odšepal v slačilnico.

Po vrnitvi v 11 minutah zadel dva prosta meta
Savinjčan se je najprej hitro vrnil na klop, a moral še enkrat v slačilnico, ob koncu 3. četrtine pa je vendarle znova stopil na parket in odigral do konca. Vendar pretirano naprezanje ni bilo potrebno, Udrih je dodal še dva prosta meta in edino podajo, saj je Memphis medtem ves čas trdno držal prednost pred Portlandom nad 10 točkami.

Načeti Conley hvaležen Udrihu za lasten počitek
"Molil sem Bogu, da je z njim vse v redu. Vesel sem,d a se je vrnil in se boril do konca kljub poškodbi ter mi je tako omogočil več časa za počitek," se je svoji menjavi na mestu organizatorja igre zahvalil prvi strelec zmagovalcev Mike Conley (18 točk in 6 podaj), ki še vedno čutzi posledice lastnega zvina desnega gležnja, zaradi česar tudi Udrih dobiva več priložnosti.

Memphis imel kar 29 drugih napadov
Peterica Grizlijev je dosegla 10 točk ali več, po uvodni četrtini pa niso Trail Blazersom dali nobenega upanja na preobrat, gostom ni pomagalo niti 24 točk in 14 skokov LaMarcusa Aldridga in 18 točk Damiana Lillarda, katerega je v obrambi dobro pokril tudi Udrih. Memphis je znova bolje metal in predvsem zlahka prihajal do drugih napadov - tokrat so jih imeli kar 29. Serija se zdaj seli v Portland, kjer bo 3. tekma v soboto.

Netsi grozili do zadnjih sekund
Prvi nosilec Vzhoda Atlanta se je znova pošteno namučila z Brooklynom in ga ugnla le s 96:91, pri čemer sta največje breme prevzela načeta Paul Milsap, ki ga muči poškodba ramena, je z metom 7/11 prišel do 19 točk in Al Horford, ki je kljub izpahnjenemu prstu prispeval 14 točk, 13 skokov in 7 podaj. "Ko se je tekma začela, sem bil že v redu," je dejal Horford. Netsi so med tekmo nadoknadili zaostanek 12 točk in grozili vse do zadnjega, ko je Deron Williams zgrešil neoviran met za dve točki, s čimer bi 10 sekund pred koncem tekme izenačil. Serija se z vodstvom 2:0 za Hawkse seli v New York.

Ostroge na koncu le izvlekle izenačenje
Los Angeles Clippers so doma morali po podaljšku priznati poraz San Antoniu. Tim Duncan je dosegel 28 točk, Kawhi Leonard jih je dodal 23, branilci naslova prvaka pa so v dodatnem času le ugnali gostitelje iz mesta angelov in izid serije je izenačen na 1:1.

San Antonio je zapravil vodstvo z 10 točkami ob začetku tretje in zadnje četrtine, osem sekund pred koncem rednega dela pa je mirno roko na črti prostih metov zadržal Patty Mills in gostom priboril podaljšek. Duncan je v dodatnem delu dosegel štiri zaporedne koše, ob tem pa igral s petimi osebnimi napakami na računu.

Mills je tekmo končal z 18 točkami, Boris Diaw z 12, prvi strelec Los Angelesa pa je bil Blake Griffin z 29 točkami, 12 skoki in 11 podajami, kar je njegov prvi trojni dvojček v končnici. DeAndre Jordan je dodal 20 točk in 15 ujetih žog.

KONČNICA, VZHOD, 1. krog

ATLANTA (1) - BROOKLYN (8) - 2:0
96:91 (29:24, 21:23, 25:20, 21:24)
Milsap 19, Korver 17, Teague 16, Horford 14, 13 skokov in 7 podaj, Schroder 12; Jack 23, Lopez 20, Johnson 20 in 9 skokov, Anderson 13.

97:82 (19:21, 31:18, 23:21, 24:22)
Conley in Lee po 18, Gasol 15, Randolph 10 in 10 skokov, Udrih 10 (iz igre 4/9), podaja in skok v 19 minutah; Aldridge 32 in 14 skokov, Lillard 18, Batum 11, Lopez in Leonard po 10.

LA CLIPPERS (3) - SAN ANTONIO (6) - 1:1
107:111 (24:28, 23:24, 27:25, 20:17) - po podaljšku
Griffin 29, 12 skokov in 11 podaj, Paul 21, 8 skokov in 7 podaj, Jordan 20, Redick 16; Duncan 28 in 11 skokov, Leonard 23 in 9 skokov, Mills 18, Diaw 12 in 9 skokov.