Cedric Jackson je v eni od akcij takole prodiral mimo Artjoma Parahouskega. Foto: Aleš Fevžer
Aleš Pipan
Aleš Pipan je priznal, da je zmaga šla zasluženo v Izrael. Foto: Aleš Fevžer
Smiljan Šteiner
Pred tekmo se je vodstvo kluba poslovilo od tehničnega vodje Smiljana Šteinerja - Glajbeta, ki je v Olimpiji deloval 32 let. Foto: Aleš Fevžer
Tesen poraz Olimpije proti Hapoelu

A kazalo je dobro, saj je Cedric Jackson tri minute pred koncem prodrl in zadel za 64:60, kar je bila sploh najvišja prednost zmajev na tekmi. Olimpija se je v zadnji četrtini vrnila po zaostanku devetih točk (49:58).

V končnici je najprej Josh Duncan zadel trojko (64:63), nato je koš dodal še Lior Eliyahu (64:65). Po košu Dražena Bubnića (66:65) je štiri točke za goste dosegel Derwin Kitchen. Olimpija je v zadnji minuti zapravila dva napada, kar je pomenilo njen prvi domač poraz v tem tekmovanju. Sasu Salin je bil z 19 točkami prvi strelec tekme.

Hapoel hitro ušel na +15
Olimpija je slabo začela tekmo. Zapravljeni napadi domačih so se vrstili, kar so na drugi strani učinkoviti gostje znali izkoristiti, tako da so v 9. minuti povedli z 21:6. Zmaji so se vrnili v končnici, ko so s trojkama Nebojše Joksimovića in Salina ter košem Alexa Stephesona prepolovili zaostanek (14:21).

Olimpija prvič povedla v 15. minuti
Ljubljančani so v drugi četrtini nadaljevali odlično. Po trojkah Joksimovića in Salina so se povsem približali, nato pa z zaporednima košema Bubnića v 15. minuti prvič na tekmi povedli (26:25). Sledilo je izenačeno srečanje, na glavni odmor pa so s prednostjo 36:34 odšli Izraelci. Joksimović, Salin in Luka Rupnik, ki je dobil priložnost zaradi poškodbe Jakova Vladovića, so dosegli po šest točk.

Zmaji dihali za ovratnik gostom
V drugem polčasu se je nadaljevala igra "koš za koš". Hapoel je ušel na 36:42, a je Salin v 26. minuti položil za 44:44, malo pozneje pa je Stepheson zadel prosti met za vodstvo (45:44). Temu je sledil delni niz Hapoela 7:0, tako da je trener domačih Aleš Pipan (29.) vzel minuto odmora. Ni pomagala, saj je Hapoel pred zadnjo četrtino vodil s +5 (52:47).

Ljubljančani od -9 do +4
Olimpija je slabo začela zadnji del, saj je zapravila kar nekaj napadov, kar je Hapoel znal kaznovati. Po zaporednih koših Yaniva Greena, Ronalda Dupreeja in Derwina Kitchena je semafor po dobrih dveh minutah kazal 58:49 in Pipan je moral spet vzeti minuto odmora. Po njej je Olimpijo vrnil v igro Salin, ki je zadel dve zaporedni trojki za 55:58 v 36. minuti. Malo pozneje je Jackson s prostih metov Olimpijo približal na 57:58, Stepheson pa je pod košem uspešno skočil za 59:58. Ko je trojko zadel še Salin (62:60), je moral trener Hapoela vzeti minuto odmora. Po njej je Jackson prodrl za 64:60, kar je bila največja prednost zmajev na tekmi.

Kitchen mož odločitve
V zadnji minuti je najprej Bubnić po lepi podaji Jacksona zadel za 66:65, a je pol minute pred koncem Kitchen poskrbel za 67:66. Olimpija je zapravila napad, Kitchen pa je s prostih metov povišal na +3. Ljubljančani so imeli še zadnji napad, a je Bubnić 12 sekund pred sireno zgrešil trojko za podaljšek.

Aleš Pipan, trener Uniona Olimpije: "Slaba predstava z naše strani, čeprav so se moji igralci trudili po najboljših močeh. Imeli smo prevelika nihanja v igri v določenih ključnih obdobjih tekme. Nasprotniku smo se približali in tudi povedli. Danes obramba ni bila takšen problem, kot je bil napad. Poznala se nam je odsotnost Vladovića, ki je poškodovan. Gailius je popolnoma izven forme že kar nekaj tekem in Brodnik ga ne uspe nadomestiti. Slabo smo skakali, saj razen Stephesona nihče ni bil razpoložen v skoku, ki je tudi del želje in pravočasne reakcije. Zmaga gre zasluženo v Izrael."

Brad Greenberg, trener Hapoela: "To je bila tekma med moštvi, ki igrata na visokem nivoju. Razlika med njima je majhna. Če Duncan ne bi zadel tiste trojke, bi skoraj zagotovo izgubili tekmo. To je bil met, ki nam je omogočil, da smo lahko zmagali tekmo. Kitchen je potem z zelo pomembnim košem odločil tekmo."

15. januarja z Budivelnikom
V drugem krogu (15. januarja) bo Olimpija gostovala pri Budivelniku iz Kijeva, ki je tokrat klonil pri Banvitu (92:85). Klemen Prepelič je za turški klub dosegel dve točki.