Znova je odlično odigral Goran Jagodnik, a je bilo 18 točk kapetana premalo za uspeh Olimpije. Foto: Sandi Fišer
Zoran Dragić
Zoran Dragič je proti Zvezdi prispeval 12 točk in osem skokov. Foto: Vladimir Nikolič
Giorgi Šermadini
Dobro je svojo priložnost pri Olimpiji izkoristil Giorgi Šermadini. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Zmaga Krke, poraz Olimpije

Ljubljančani tokrat niso bili pravi. Srečanje s Panathinaikosom je pustilo svoj davek, kar je odprtih rok izkoristil močni Hemofarm. Vseeno pa se je Olimpiji, pri kateri je manjkal Sašo Ožbolt, uspelo vrniti v igro, a vrsta Željka Lukajića ni dopustila popolnega preobrata. Blestel je Milan Mačvan, ki je zbral 24 točk, osem skokov in statistični indeks 36. Z dvojnim dvojčkom se je izkazal Miloš Borisov (16 točk, 13 skokov).
Pri Olimpiji je bil najbolj razigran nekdanji košarkar Hemofarma Goran Jagodnik, ki je prispeval 18 točk, Vlado Ilievski jih je dodal 17, ob tem pa je organizator igre še sedemkrat uspešno podal soigralcem. Dobro je svoje minute izkoristil Giorgi Šermadini, ki je v statistiko vpisal 13 točk.
Hemofarm vodil skozi vso tekmo
Gostitelji so od samega začetka imeli pobudo. Že v šesti minuti je Mačvan z natančnim metom izza črte popeljal srbske farmacevte do prednosti desetih točk (18:8). V drugi četrtini je Olimpiji uspelo narediti serijo 7:0 in se priključila na -5. Hemofarm ja takoj našel odgovor in znova ušel neprepričljivim zmajem. Znova so varovanci Jureta Zdovca dokazali svojo nepopustljivost in na začetku zadnje četrtine so ujeli priključek.
Ilievski je nekaj več kot minuto pred koncem izza črte zadel za -3. Na nasprotni strani je poskusil Miljan Pavković zgrešil, a so domači košarkarji dobili napadalni skok. Žoga je znova prišla do nizkega organizatorja igre in Pavković je s trojko na začetku 40. minute razblinil dvome o zmagovalcu.
Novomeščani nadigrali skromno Zvezdo
Krka je pričakovano prišla do četrte zmage v sezoni, s čimer se je zavihtela na tretje mesto na lestvici in je zdaj mesto pred Olimpijo. Takoj so Novomeščani prevzeli pobudo in si hitro priigrali visoko prednost. Zoran Dragič je že v peti minuti z atraktivnimi zabijanjem po dobrem preigravanju dvignil dvorano Leona Štuklja na noge. V drugi četrtini so po tehnični napaki trenerja Zvezde Mihajla Uvalina gostitelji povedli za 13 (33:20). Visoko vodstvo so uspeli zadržati.
Beograjski zasedbi se je v zadnjem delu tekme sicer uspelo približati, a so slovenski državni prvaki rutinirano zadržali prednost. Ob koncu je Aleksandar Džikić na parket poslal tudi najmlajše v svoji ekipi, ki sicer niso deležni velike minutaže. Najboljša sta bila s po 13 točkami pri Krki Bojan Krivec in Smiljan Pavič, točko manj je vpisal Dragič. Pri skromnih gostih je bil najučinkovitejši Jahmar Young (22), novinec v klubu Ricardo Marsh jih je pristavil 18.