Luka Dončić je moral že v drugi četrtini zapustiti parket. Foto: EPA
Luka Dončić
Dončić se jezi nad odločitvijo slovenskega sodnika Damirja Javorja. Foto: EPA
Tibor Pleiss
Okrvavljeni nos Tiborja Pleissa po osebni napaki Dončića v napadu na začetku druge četrtine. Foto: EPA

Dončić je bil izključen štiri minute pred koncem druge četrtine pri izidu 33:30 in do konca tekme ni več igral. Dosegel je 6 točk, zadel je dve trojki.

Najprej je na začetku druge četrtine dobil nešportno osebno napako v napadu, ko je z levo roko po obrazu udaril Tiborja Pleissa, ki je imel okrvavljen nos. Nato pa je prejel še tehnično napako zaradi ugovarjanja po osebni napaki v napadu.
Odločitev sodniške trojke - Slovenca Damirja Javorja, Hrvata Tomislava Hordova in Belgijca Renauda Gellerja - je razburila Dončića, ki je ob odhodu s parketa nekajkrat jezno brcnil v steno "tunela", ki vodi v slačilnico. Tudi navijači so glasno negodovali nad sodniki.
Ob polčasu je bil izid 43:41, pred zadnjo četrtino pa 64:58. V zadnjih desetih minutah je gostiteljem uspelo konkretno povišati prednost, z delnim izidom 9:0 so ušli na 78:64 in mirno pripeljali srečanje do konca. Največ točk je zbral Facu Campazzo, v statistiko jih je vpisal 14, dodal je še 8 podaj.
Real, ki je prejšnji teden proti Barceloni prekinil niz treh porazov, je na lestvici zdaj šesti, Valencia, ki je izgubila že devetič zapored, pa je na 13. mestu.