Željko Zagorac se je vrnil v ekipo Heliosa in prispeval 14 točk k zmagi proti Budućnosti. Foto: RTV SLO
Nicolas Jacobson
V Domžalah kraljuje Nicolas Jacobson. Tokrat je s 14 točkami v zadnji četrtini potopil Budućnost. Foto: MMC RTV SLO
Rado Trifunovič
Rado Trifunovič je kot trener Heliosa dosegel drugo zmago v Ligi NLB. Foto: Drago Perko/www.kosarka.si
Jasmin Hukić
Jasmin Hukić je bil v Zagrebu najboljši strelec svoje ekipe, a se z njo ni mogel veseliti. Foto: Drago Perko/www.kosarka.si
Marko Milič
Marko Milič in Vlatko Ilievski sta bila najboljša strelca Uniona Olimpije ob porazu proti Ciboni v Tivoliju. Nobenega ni več v ekipi zmajev. Foto: EPA
Richard Shields, Krka
Zadar pretrd oreh za Krko

Domžalčani so v domači dvorani Komunalnega centra dosegli odmevno zmago in Budućnosti zmanjšali možnosti za preboj na zaključni turnir. Z odlično igro ob koncu prvega polčasa so v 18. minuti povedli, največjo razliko na tekmi pa zapisali v 33. minuti, ko je trojko zadel Nicolas Jacobson (67:60). Američan je bil, kot smo tega že navajeni, z 22 točkami znova najboljši strelec državnih prvakov iz leta 2007.

Zaustaviti je bilo treba Dašića
Budućnost je že na začetku tekme višje povedla, v 7. minuti je na semaforju pisalo 23:14, a se domači niso dali in so postopoma uspešno nižali zaostanek. Ko so v drugem polčasu popolnoma zaustavili Vladimirja Dašiča, ki je v prvem polčasu dosegel 16 točk, je postalo nekoliko lažje, rezultat pa se je obrnil v korist slovenskega moštva.

Zagorac se je uspešno vrnil
V zadnji četrtini se je popolnoma razigral Jacobson, ki je samo v zadnjem delu dosegel 14 točk, obenem pa zadel tudi ključne proste mete za veliko zmago, ki Helios zadržuje pred samim dnom lestvice. Več kot uspešno se je na parket vrnil Željko Zagorac za katerega je bila to šele druga tekma po poškodbi. Na srečanju s Črnogorci je vpisal 14 točk (6/6 za dve, 0/1 za tri, 2/5 prosti meti), obenem pa še štirikrat uspešno skočil.

Cibona pretrd oreh za Olimpijo
Ljubljanska zasedba je še enkrat padla v Dvorani Dražena Petrovića in dosegla drugi poraz proti Ciboni v letošnji sezoni. Gostje so bili boljši po napeti končnici, v kateri zmaji več kot dve minuti niso dosegli koša. Tako kot lani so bile usodne trojke Marina Rozića, ki je letos v končnici zadel dve.

Trojke za vodstvo ob polčasu
Varovanci Jureta Zdovca tekme niso začeli najbolje, saj so že v 4. minuti vodili s šestimi točkami razlike (10:4), a večja razlika na semaforju ni obstala dolgo. Zmaji so z dobro igro v obrambi in zmedeno igro Cibone znova povedli v 11. minuti (19:18), ob koncu polčasa pa s trojko Damjana Rudeža vodili z 41:34. Prav trojke so bile glavno orožje zeleno-belih, saj so jih v prvih dvajsetih minutah zadeli 7 (7/12 - 58 %).

Tretja četrtina delnih izidov
Nekaj neuspešnih napadov Uniona Olimpije je Cibono pripeljalo do delnega izida 6:0 (41:40), v 25. minuti pa je Earl Calloway domače popeljal v ponovno vodstvo (44:43), ki so ga zmaji držali deset minut. Z dobro obrambo so gostje napravili delni izid 9:0 ob koncu tretje četrtine, na začetku zadnje pa so jim Zagrebčani vrnili z 12:0. Napeta tekma in zmedena igra na obeh straneh se je nadaljevala, spet pa so bili srečnejši "volkovi", ki so izgubili kar šest žog manj od Tivolčanov (13:19).

Zadar ostaja pri vrhu
Dalmatinci so brez večjih težav ugnali moštvo Krke, ki brez poškodovanega Simona Petrova ni mogla uspešno kljubovati hrvaškim državnim prvakom. Ti so že v 16. minuti vodili z devetimi točkami razlike (34:25), pozneje pa so svojo prednost le še povečevali.

Slab začetek drugega polčasa
V 22. minuti je po košu Todorja Gečevskega in delnem izidu 12:0 Zadar vodil že z 18 točkami razlike (50:32), a je bilo srečanje vseeno bolj napeto že šest minut pozneje, ko se je prednost po enem zadetem prostem metu Bojana Krivca stopila na +8 (48:56). Domači košarkarji so znova padli v igri ter Zadrčanom dovolili, da se spet odlepijo, za končni uspeh pa je tokrat zmanjkalo časa.

Pavič si je poškodoval gleženj
Krka kar ne more prekiniti težav s poškodbami, saj se je poleg Petrova na seznam poškodovanih vpisal še Smiljan Pavič. V šesti minuti si je Pavič poškodoval levi gleženj in bo tako moral okrevati približno deset dni.