Jimmy Oliver je zgrešil odločilni met. Foto: RTV SLO
Dean Oliver
Ori Ičaki in Novica Veličković

Beograjčani so dominirali predvsem v prvem polčasu, kjer so s pomočjo odličnega meta z razdalje polnili koš Ljubljančanov. Najvišjo prednost so imeli v 15. minuti, ko so vodili kar za 16 točk (37:21).

Slovan dobro začel ...
Brez zmage je ostal tudi drugi ljubljanski predstavnik. Geoplin Slovan je drugič letos gostoval in še drugič ostal praznih rok. Tokrat je v Sarajevu izgubil proti Bosni s 74:65. Slovenski državni podprvak je vodil vse do začetka tretje četrtine, ko je Miha Zupan zadel za 47:41. Ljubljančani nato pet minut niso dosegli koša, gostitelji pa so prevzeli nadzor. Ljubljančani so se najbolj približali v 38. minuti (75:72), a je Šehović s petimi zaporednimi točkami odločil zmagovalca.

Helios in Laško brez možnosti
Pivovarna Laško, ki je v prejšnjem krogu presenetila Olimpijo, je tokrat v Beogradu izgubila proti Partizanu z 92:66. Gostitelji so na začetku druge četrtine povedli za 10 točk in Laščanom več niso pustili, da bi razlika padla pod to mejo.

Košarkarji Heliosa so tudi na peti tekmi ostali brez zmage, saj so v Zagrebu izgubili proti istoimenski ekipi s 83:69. Trener Memi Bečirovič zaradi poškodbe ni moral računati na Domna Lorbka. Slovenski predstavnik je vodil le na začetku tekme, nato pa popustil.