Amedeo Della Valle je bil z 19 točkami prvi strelec tekme. Foto: Dragana Stjepanovic/ABA League

Budućnost v tretji četrtini pet minut ni zadela iz igre, potem pa je napravila delni izid 10:0, s katerim je povedla za sedem. Po zaslugi Branka Lazića je Zvezda na začetku zadnje četrtine izenačila, toda štiri minute pred koncem sta odgovorila Amedeo Della Valle in Danilo Nikolić s trojkama. Beograjčani so, ko je ostalo še 45 sekund, z natančnim metom Ognjena Dobrića izza črte prišli na -1, a je bil pet sekund pozneje za tri uspešen tudi Della Valle.

Jordan Loyd je s prostima metoma znižal na -2, toda tudi Della Valle je na črti prostih metov ohranil mirno roko. V zadnjem napadu je trojko zgrešil Dobrić. Della Valle je bil z 19 točkami najboljši strelec Budućnost, pri Zvezdi jih je prav toliko dal Loyd.

Tretja tekma:
BUDUĆNOST - CRVENA ZVEZDA 1:2
75:71 (15:19, 20:13, 16:15, 24:24)
Della Valle 19., Ivanović in Nikolić po 11; Loyd 19, Dobrić 17.

V odebeljenem tisku je izid v zmagah; igrajo na tri zmage. Četrta tekma bo v ponedeljek, morebitna peta pa v petek. Prvak se bo uvrstil v Evroligo.