Izkupiček Krke v Ligi ABA: tri zmage in petnajst porazov. Foto: Krka/Drago Perko

Novomeščani so želeli prekiniti črni niz, a jim ni uspelo. Že začetek tekme ni obetal, saj so gostje hitro povedli z 0:9. Po dobrih petih minutah igre so imeli volkovi 12 točk naskoka (4:16), tako da je Dalibor Damjanović nalet gostov prekinil z minuto odmora. Po tej je še tretji koš za Krko dosegel Rok Stipčević (6:16). Miha Lapornik se je kot drugi vpisal med strelce v novomeški ekipi, ko je zadel prvo trojko (9:18). Krešimir Radovčić je ob izteku prve četrtine s košem "od table" postavil končni izid tega dela igre, po katerem so gostje vodili za 15 točk (12:27).

Radovčić je s petimi točkami začel drugo četrtino za +20 (12:32). Gostje so prednost višali, po trojki Joseja Vildoze je na semaforju pisalo +27 za Cibono (13:40). Tu se niso ustavili, prednost so že v naslednjem napadu povišali na +29 (13:42). Ob polčasu so Novomeščani zaostajali za 28 točk (25:53).

Cibona je v uvodu tretje četrtine vodila že za 31 točk (28:59). Krka je z boljšim napadom znižala zaostanek, po podaji Mihe Škedlje je zabil Jurij Macura (40:61). Stipčević je po strelskem postu zadel svojo prvo trojko in Krka je zaostajala za 20 točk (43:63). Bližje Novomeščanom ni uspelo, gostje so ob koncu tretje četrtine vodili za 26 točk (43:69).

Gostje so pet minut pred koncem tekme po atraktivnem zabijanju Danka Brankovića vodili že za 34 točk (46:80), a se niso ustavili, 48 sekund pred koncem so povedli z najvišjo prednostjo +37 (50:87).

Novomeščani si s Splitom delijo zadnje mesto, ki pomeni izpad iz elitne regionalne druščine.

Cibona iz Novega mesta s +35
Dvanajsti zaporedni poraz Krke v Ligi ABA: Moramo ostati močni

V Splitu zanimivo do konca
Medtem ko Krka nadaljuje negativen niz, pa je Cedevita Olimpija ujela zmagovalni ritem. V Ligi ABA je dosegla enajsto zmago, s tem se je uvrstila med prve štiri ekipe v regionalni eliti.

Uvod drugega hrvaško-slovenskega obračuna je bil bolj izenačen. Po petih minutah igre so vodili Splitčani (11:9). Sledila je serija zmajev 0:7, s katero so varovanci Jurice Golemca obrnili rezultat v svojo korist (11:16). Prvo trojko za ljubljansko ekipo je zadel Jacob Pullen za + 6 (13:19). Po treh točkah Zacha Augusta v enem napadu je Olimpija vodila za sedem (15:22). Gostje so se z dvema zaporednima trojkama približali na točko zaostanka (21:22).

Nejc Barič je s trojko Split povedel v novo vodstvo (24:22). Hiter protinapad Cedevite Olimpije je uspešno zaključil Auguste, trojko je zadel še Yogi Ferrel za +5 Olimpije (24:29). Pullen je s svojo drugo trojko, ki je zmaje vodila na +6 (26:32), prisilil Srđana Subotića v minuto odmora. Po tej so zmaji zadeli za +8 (26:34). Split je odgovoril z delnim izidom 8:0 za novo izenačenje (34:34). Rezultat prvega polčasa je s košem postavil Jaka Blažič (34:36).

Gostitelji so tretjo četrtino začeli s serijo 4:0 (38:36). Nadaljevala se je izenačena igra (38:38, 40:40, 42:42). Po Blažičevi trojki in dveh zadetih prostih metih Zorana Dragića je Cedevita Olimpija povedla za pet točk (42:47). Po polaganju Splita je bil rezultat izenačen (48:48). Split je s trojko Karla Žganca povedel (51:50). Trojko je ob koncu tega dela igre zadel Ferrell za prevzem vodstva (56:57).

Pullen je svojo tretjo trojko zadel v uvodu zadnje četrtine (56:60). Pri metu za tri točke je sta bila učinkovita tudi Barič in Lovre Runjić, ta je nato izkoristil lepo asistenco Shannona Shorterja in zadel za +2 Splita (64:62). Nalet gostov je Golemac prekinil z minuto odmora. Po tej je Alen Omić zadel koš in prosti met, Edo Murić pa trojko, zadel je tudi izpod koša za +6 (64:70). Po novem izenačenju (70:70) je bil pri metu od daleč znova uspešen Murić (70:73), z dobro obrambo in skokom v napadu je priigral dva napada za Olimpijo, a priložnosti zmaji niso izkoristili. Shorter je na drugi strani zadel prosta meta (72:73).

Murić je s svojo tretjo trojko znova povedel Olimpijo do vodstva (72:76) minuto in 12 sekund pred koncem. Domače navijače je s trojko 37 sekund pred koncem utišal Ferrell (74:79). Pri izidu 76:79 je Murić izvajal avt, podal je Blažiču na drugo polovico igrišča, a je Blažiču žoga spolzela iz rok. Splitčani so tako imeli napad za izenačenje, trojko pa je zgrešil Shorter. Blažič je zadel dva prosta meta (76:81). Roko Leni Ukić je hitro zadel trojko (79:81), a časa za morebiten preobrat je zmanjkalo. Končni rezultat je z uspešnim izvajanjem prostih metov postavil Dragić.

To so zadnje tekme v Ligi ABA pred premorom za reprezentanco.

Shannon Shorter je bil z 19 točkami prvi strelec Splita. Pri Cedeviti Olimpiji je največ točk dosegel Edo Murič - 17 točk. Foto: Split/Ivica Cavka