Crvena zvezda je šestič v zadnjih sedmih letih osvojila Ligo ABA in bo tudi v naslednji sezoni igrala v Evroligi. Foto: ABA league/Dragana Stjepanovic
Finalna serija med večnima beograjskima tekmecema je bila vseskozi začinjena z neredi na tribunah. Na odločilni tekmi so morali navijači na začetku drugega polčasa zapustiti dvorano. Foto: ABA league/Dragana Stjepanovic

Tekma je bila zelo izenačena, v zadnji četrtini si do zadnje minute nobena ekipa ni priborila več kot treh točk naskoka. Nikola Kalinić, ki so ga pestile osebne napake, je sredi 39. minute zadel svojo prvo trojko za vodstvo s 75:73. Ob vstopu v zadnjo minuto je ob izteku napada trojko zadel še Nathan Wolters (78:75), ključni pa sta bili točki Dejana Davidovca (s 15 točkami je bil prvi strelec svoje ekipe) s prostih metov 13 sekund pred iztekom dvoboja (80:76). Crvena zvezda je zadela vseh 15 prostih metov. Pri Partizanu je blestel Kevin Punter s 27 točkami, ki je poskusil izsiliti podaljšek, vendar je zgrešil trojko iz težkega položaja.

Skoraj ves drugi polčas prazne tribune
Razburljiv ponedeljkov obračun je trajal do 23.30 (torej tri ure in pol), saj se je glavni sodnik Saša Pukl v 4. minuti drugega polčasa zaradi neredov na tribunah odločil, da se preostanek tekme odigra pred praznimi tribunami. Zaradi neprimernega vedenja navijačev (metanje predmetov na igrišče ob dosojeni četrti osebni napaki Kalinića) je gostitelj tekme v dvorani Aleksandra Nikolića (nekdanji Pionir), Crvena zvezda, dobil ukaz, da v 40 minutah izprazni dvorano.

Branko Lazić s pokalom za zmago v Ligi ABA. Foto: ABA league/Dragana Stjepanovic

Šesti naslov prvaka v Ligi ABA za Zvezdo
Tekma se je po dolgem premoru ob 22.37 le nadaljevala, večjih napetosti ni bilo več. Že ob polčasu je bilo vroče. Sodnik Saša Pukl je zahteval, da se izprazni del Zvezdine tribune, glavni odmor se je zato močno zavlekel. Rdeče-beli, ki so bili najboljši že v rednem delu tekmovanja, so tretjič zapored in šestič v zadnjih sedmih letih zmagovalci Lige ABA, kar jim znova prinaša nastop v Evroligi. V polfinalu so izločili Cedevito Olimpijo. Ognjen Dobrić je dobil nagrado za najkoristnejšega igralca (MVP) končnice. Gregor Glas (Partizan) danes ni igral.