Crvena zvezda je petič prvak jadranskega tekmovanja. Rekorder ostaja Partizan s šestimi naslovi. Foto: Crvena zvezda mts

Budućnost, ki je v ponedeljek izsilila peto tekmo, je ob polčasu zaostajala s 33:28 in je ves drugi polčas lovila tekmece. Marko Simonović je v 34. minuti v zadnji sekundi napada zadel trojko (to je bil njegov prvi koš iz igre) in izenačil najvišjo Zvezdino prednost (58:51). V naslednjem napadu je Landry Nnoko s svojo 14. točko povišal na 60:51.

Jordan Loyd je odločil dvoboj s trojko 32 sekund pred koncem (66:58).

Z ubranitvijo naslova iz leta 2019 (tudi takrat je v Beogradu odločala peta tekma finalne serije proti Budućnosti) si je Crvena zvezda zagotovila nastop v Evroligi v prihodnji sezoni.

Najboljši igralec pri zmagovalcih je bil Nnoko s 17 točkami in 12 skoki. Justin Cobbs 21 za Budućnost.

V dvorani Aleksandra Nikolića je bilo 4235 gledalcev.